عراق 3 میلیارد دلار برای حمایت از سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران عربستانی اختصاص می‌دهد

عراق از اختصاص 3 میلیارد دلار برای حمایت از سرمایه گذاری ها و بخش خصوصی و سرمایه گذاران عربستانی مایل به سرمایه گذاری در عراق خبر داد.

میدل ایست نیوز: عراق از اختصاص 3 میلیارد دلار برای حمایت از سرمایه گذاری ها و بخش خصوصی و سرمایه گذاران عربستانی مایل به سرمایه گذاری در عراق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) حمید الغزی، دبیرکل هیئت دولت عراق و هماهنگ کننده عراقی شورای هماهنگی عراق و عربستان روز پنج شنبه اعلام کرد: عراق و عربستان در دوره گذشته برای وحدت آرا در توافق ها و تصمیم گیری ها به ویژه در توافقات اوپک پلاس از طریق حفظ قیمت و میزان تولید نفت تلاش کرده و موفق بوده اند.

وی افزود: حوزه کشاورزی در پنجمین نشست شورای هماهنگی عراق و عربستان در جده محور اساسی مذاکرات بود؛ عربستان با استفاده از روش های نوین آبیاری گام های خوبی در زمینه کشاورزی برداشته و در بخش کشاورزی نیز همکاری مشترکی بین دو کشور وجود خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: عراق و عربستان در بخش بانکی نیز همکاری دارند و پیش از این توافق شده بود که دو شعبه بانک ملی عربستان در عراق و بانک تجارت عراق در عربستان افتتاح شود که به زودی انجام خواهد شد.

الغزی ادامه داد: همچنین توافق شد که بانکی مشترک به نام العربی با سرمایه مشترک دو کشور افتتاح شود.

وی افزود: علاوه بر درخواست ریاض برای تصویت توافقنامه حمایت از سرمایه گذاران سعودی، مبلغ 3 میلیارد دلار برای حمایت از سرمایه گذاری، بخش خصوصی و سرمایه گذاران سعودی که مایل به سرمایه گذاری در عراق هستند اختصاص داده شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا