نشریه عبری: اسرائیل با بالون پیشرفته اعماق اردن، سوریه، لبنان، عراق و ایران را رصد می‌کند

روزنامه عبری «یدیعوت احرونوت» نوشت که ارتش اسرائیل از یک بالون در منطقه جلیل برای نظارت بر ورود هر هواپیما به آن سوی مرز استفاده می‌کند.

میدل ایست نیوز: روزنامه عبری «یدیعوت احرونوت» نوشت که ارتش اسرائیل از یک بالون در منطقه جلیل برای نظارت بر ورود هر هواپیما به آن سوی مرز استفاده می‌کند.

به گزارش «روسیا الیوم»، این روزنامه این بالون را “بزرگترین” در جهان با طول 117 متر و مجهز به دوربین، کامپیوتر و رادار ویژه توصیف کرده است.

این بالون در مثلث مرز اردن و سوریه قرار دارد و زمین‌های آنها را رصد می‌کند و همچنین می‌تواند موشک‌های دوربرد و پهپادهای پرتاب شده از عراق، ایران، سوریه، اردن و لبنان را شناسایی کند.

این روزنامه تاکید کرد که این بالون هواپیماها را در فرودگاه سوریه در دمشق و عمق لبنان رصد می‌کند.

این روزنامه می‌نویسد ارتش اسرائیل انتظار دارد که جنگ بعدی یک رویارویی چندجانبه با حملات مشترک هزاران هواپیما و موشک‌های کروز باشد.

بر اساس این گزارش، حمل و نقل و پرتاب بالون ساده نبوده و یکی از پیچیده‌ترین عملیات لجستیکی است که نیروی هوایی اسرائیل در دهه گذشته آن را آموخته است.

این روزنامه خاطرنشان کرد که کادر آمریکایی برای مونتاژ این بالون به اسرائیل وارد شدند که “خاور دور را صدها کیلومتر دورتر در عمق خاک دشمن رصد و مشاهده می‌کند.”

آحارونوت نوشت: “این بالون برای افزایش زاویه دید تیزبینانه، می‌تواند به ارتفاع زیادی برسد و در نتیجه فاصله طولانی‌تری را مشاهده کند.”

این روزنامه افزوده است: بالون جدید شبیه بالون دیگری است که از راکتور دیمونا محافظت می‌کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
از طريق
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا