بانک مرکزی عراق: دینار پول ملی است و نیازی به معامله با دلار نداریم

بانک مرکزی عراق تنها نهاد مسئول فروش دلار به نرخ بازار موازی را تعیین و تاکید کرد دینار پول ملی است و نیازی به معاملات با غیر آن وجود ندارد.

میدل ایست نیوز: بانک مرکزی عراق تنها نهاد مسئول فروش دلار به نرخ بازار موازی را تعیین و تاکید کرد دینار پول ملی است و نیازی به معاملات با غیر آن وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) محمد یونس، معاون مدیرکل اداره سرمایه گذاری بانک مرکزی عراق روز چهارشنبه گفت: هدف بانک مرکزی از راه اندازی 3 بسته متوالی، حفظ ثبات نرخ ارز و معامله با نرخ رسمی است.

وی افزود که بانک مرکزی عراق در حال حاضر مکانیزمی را برای بهبود اقدامات، تسهیل نقل و انتقال حواله و غلبه بر تمامی مشکلات اتخاذ می کند.

این مقام عراقی گفت: بازرگانانی که دلار می خرند و با نرخ بازار موازی بازی کرده و دسترسی به دلار را با مشکل مواجه می کنند، حق ورود به این عرصه را ندارند، اما سایر شرکت های تجاری اجازه بهره گیری از این سازوکار و انجام حواله ها به شکل عادی و با نرخ رسمی را دارند.

یونس ادامه داد: اعضای کمیته حمایت از دینار عراق در حال ارتباط با دستگاه های امنیتی برای اجرای دستورالعمل های کابینه و بانک مرکزی برای حمایت از دینار، تثبیت نرخ ارز و جلوگیری از معاملات غیررسمی به دلیل عدم نیاز به معامله با دلار هستند.

وی تاکید کرد: کسانی که با دلار، دلال بازی می کنند، قانون را زیر پا می گذارند و برخورد با آنان از طریق دستگاه قضایی عراق انجام می شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا