تاکید الشمری و رادان بر تقویت همکاری برای برگزاری مراسم اربعین

وزیر کشور عراق و فرمانده کل نیروی انتظامی ایران بر تقویت روابط بین پلیس ایران و عراق در همکاری های پلیسی به ویژه برگزاری مراسم اربعین و اعزام زائران تاکید کردند.

میدل ایست نیوز: در دیدار فرمانده کل انتظامی ایران با وزیر کشور عراق بر تقویت روابط بین پلیس ایران و عراق در همکاری های پلیسی به ویژه برگزاری مراسم اربعین و اعزام زائران تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار رادان در دیدار با عبدالامیر الشمری، وزیر کشور عراق گفت: روابط بین پلیس ایران و عراق در همکاری های پلیسی به ویژه برگزاری مراسم اربعین و اعزام زائران  می تواند بسیار تعیین کننده باشد.

فرمانده انتظامی کل ایران با قدردانی از دولت و ملت عراق به خاطر پذیرای مردم ایران در اربعین حسینی گفت: توسعه روابط بین ایران و عراق موجب افزایش حس امنیت خواهد شد و امیدواریم در اربعین امسال خدمات خوبی را به مردم ارائه دهیم.

وی افزود: برای تسهیل تردد زائران، گذرنامه اربعین صادر شده است که این گذرنامه هم هزینه آن کم است و هم خیلی راحت تر به مردم ارایه می شود و طرف عراقی نیز آن را پذیرفته است.

رادان گفت: یکی از مشکلات ما پیش سازهایی است که از طرف اقلیم کردستان به افغانستان فرستاده می شود که تاکنون سه و نیم تن از پیش سازها را کشف کردیم و اگر این پیش سازها به افغانستان برود جوان های کشورهای دیگر را آلوده می کند.

وی افزود: یکی از مشکلات پلیس عراق نداشتن گیت های تشخیص مواد است که ما حاضریم این گیت ها را در اختیار پلیس عراق قرار دهیم.

رادان گفت: در برخی از موارد زائران مان به خاطر داشتن قرص های کدئین در عراق بازداشت می شوند زیرا پلیس عراق گیت تشخیص موادمخدر را ندارد و بایستی موادی که به دست می آید به بغداد ارسال شود و همین موضوع باعث می شود که زائر ایرانی تا یک ماه در عراق بماند.

فرمانده کل نیروی انتظامی ایران در ادامه گفت: متاسفانه سلاح های قاچاق از سمت عراق به ایران قاچاق می شود که بایستی این موضوع از سوی پلیس عراق کنترل شود.

رادان گفت: زائران ایرانی معمولا برای ورود به عراق باید دو ایست کنند یک ایست در گیت ایران و دیگری در گذر عراقی که ما حاضریم تمامی اطلاعات را به گیت عراقی منتقل کنیم تا فقط در هنگام خروج گذر ایرانی کنترل کند و از گذر عراقی دیگر کنترل نباشد و در موقع برگشت فقط گذر عراقی کنترل کند و دیگر لازم نباشد در گذر ایران کنترلی صورت گیرد.

وی افزود: این آمادگی را داریم که تجربیات مان را در اختیار پلیس عراق بگذاریم و از وزیر کشور عراق می خواهم تا زمان باقی مانده به ایام اربعین جلسات بیشتری را تشکیل دهند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا