گزارش فعالیت‌های دفتر توسعه سازمان ملل در مناطق آسیب‌دیده از جنگ با داعش در عراق

دفتر توسعه سازمان ملل اعلام کرد که تاکنون 3 هزار و 590 پروژه در بخش‌های گوناگون برای حمایت از ثبات مناطق آزادشده از چنگ داعش اجرا کرده است.

میدل ایست نیوز: دفتر توسعه سازمان ملل اعلام کرد که تاکنون 3 هزار و 590 پروژه در بخش‌های گوناگون برای حمایت از ثبات مناطق آزادشده از چنگ داعش اجرا کرده است.

به گزارش «الصباح»، «آوکی لوتسما»، نماینده دفتر توسعه سازمان ملل در عراق، گفت که این دفتر به خواست دولت عراق و با حمایت ائتلاف بین‌المللی علیه داعش در نیمه 2015 فعالیت خود را با هدف کمک به بازگشت ثبات در منطق آزادشده از چنگ داعش در عراق آغاز کرد.

او گفت که این دفتر در استان‌های انبار، دیالی، کرکوک، نینوا و صلاح‌الدین پروژه‌ها و طرح‌هایی به‌خصوص در بخش‌های برق، بهداشت، آب و فاضلاب و آموزش اجرا کرد.

به گفته این مقام سازمان ملل تعداد پروژه‌ها و طرح‌های اجراشده به 3 هزار و 590 پروژه رسیده که شامل بازسازی و نوسازی 625 مدرسه و 7 دانشگاه می‌شود.

وی افزود که در این برنامه 19 بیمارستان و 155 مرکز درمانی و همچنین 66 پاسگاه پلیس و 147 پست برق به همراه شبکه‌های انتقال برق و نیز 166 مرکز تصفیه آب بازسازی و نوسازی شده است.

لوتسما ادامه داد که این سازمان 36 هزار و 237 خانه ویران شده در عملیات تروریستی را بازسازی کرده که موجب بازگشت هزاران آواره به خانه‌هایشان شده است.

وی نوسازی و بازسازی 68 جاده و پل و ترمیم 221 ساختمان مربوط به شهرداری‌ها و پرداخت 4 هزار و 153 کمک‌هزینه برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای کوچک و پرداخت 6 هزار و 618 بسته مالی به خانواده‌هایی سرپرستشان زنان هستند و آموزش مهارت‌های فنی و تأمین تجهیزات لازم برای اشتغال به هزار و 437 تن و ساخت 1146 فروشگاه و بازار برای بازگشت رونق به کسب‌وکارها در مناطق آسیب‌دیده از جنگ علیه داعش را از دیگر اقدامات دفتر توسعه سازمان ملل در عراق عنوان کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا