مذاکرات نتانیاهو و ایلان ماسک درباره «هوش مصنوعی»

نخست وزیر اسرائیل در مذاکراتی با «ایلان ماسک» و «سم آلتمن» همکاری در عرصه هوش مصنوعی با کاربردهای امنیتی و غیر نظامی را بررسی کرد.

میدل ایست نیوز: نخست وزیر اسرائیل در مذاکراتی با «ایلان ماسک» و «سم آلتمن» همکاری در عرصه هوش مصنوعی با کاربردهای امنیتی و غیر نظامی را بررسی کرد.

به گزارش «آناتولی»، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد که وی در گفت‌وگو با «ایلان ماسک» همکاری در بخش هوش مصنوعی و تبدیل شدن اسرائیل به یک «عنصر مهم» در این عرصه را بررسی کرده است.

نتانیاهو گفت که برای ایلان ماسک به عنوان یک انسان باهوش دارای دغدغه انسانی احترام بسیاری قائل است.

وی افزود که ایلان ماسک به وی گفته که دولت‌ها باید از فرصت‌ها و خطرات هوش مصنوعی آگاه شوند و تأکید کرد که از تبدیل اسرائیل به یک عنصر مهم در این عرصه حمایت می‌کند.

نخست‌وزیر اسرائیل افزود که در روزهای آینده با گروه‌های پژوهشی برای تنظیم سیاست ملی اسرائیل در قبال هوش مصنوعی در عرصه‌های امنیتی و غیر نظامی جلساتی خواهد داشت.

همزمان، نتانیاهو خبر داد که با «سم آلتمن» مدیر اجرایی شرکت OpenAI، طراح روبات هوش مصنوعی «ChatGPT» مذاکره و فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی جهان و اسرائیل درباره هوش مصنوعی و همکاری با اسرائیل در این عرصه را بررسی کرده است.

آلتمن نیز در توئیتر خود خبر داد که در هفته جاری در سفری منطقه‌ای به اسرائیل و نیز اردن، قطر، امارات، هند و کره جنوبی خواهد رفت.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
نتانیاهو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا