بلینکن: از آغاز فرآیند سیاسی جامع در یمن حمایت می کنیم

وزیر امور خارجه امریکا در دیدار با رئیس شورای ریاستی یمن بر حمایت کشورش از آغاز یک «فرایند سیاسی جامع» در یمن تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه امریکا در دیدار با رئیس شورای ریاستی یمن (وابسته به عربستان) بر حمایت کشورش از آغاز یک «فرایند سیاسی جامع» در یمن تأکید کرد.

به گزارش آناتولی بلینکن در سفر خود به ریاض با رشاد العلیمی، رئیس شورای ریاستی یمن دیدار کرد.

در این دیدار تحولات اوضاع یمن، حمایت های لازم برای ارتقای اصلاحات اقتصادی و خدماتی، و تلاش های منطقه ای و بین المللی برای احیای مسیر صلح بررسی شد.

بلینکن به «تمایل کشورش برای حمایت از تلاش های جاری برای آغاز یک فرآیند سیاسی جامع که خواسته های یمنی ها برای احیای نهادهای دولتی و دستیابی به امنیت، ثبات و صلح را برآورده کند» اشاره کرد.

وی تاکید کرد: ایالات متحده متعهد به حمایت از شورای ریاستی و دولت یمن (وابسته به عربستان) و ادامه حمایت های بشردوستانه و توسعه ای خود در همه سطوح است.

العلیمی نیز «نقش ایالات متحده و فرستاده ویژه آن در دستیابی به آتش بس و پایان دادن به رنج انسانی ایجاد شده توسط انصارالله» را ستود.

وی بر اهمیت یکپارچه سازی تلاش های بین المللی و تلاش های عربستان و نیز افزایش فشارهای مشترک برای دستیابی به صلح عادلانه مطابق با مراجع مورد توافق در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی به ویژه قطعنامه 2216 تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا