عربستان: به دنبال دو برابر کردن ظرفیت طرح اتصال برق با عراق هستیم

وزیر نیروی عربستان گفت که کشورش قصد دارد تا حد امکان ظرفیت اتصال برق عربستان و عراق را ارتقا دهد و در عین حال در تلاش برای اجرای طرح هایی در داخل عراق برای تامین برق است.

میدل ایست نیوز: عبدالعزیز بن سلمان، وزیر نیروی عربستان گفت که کشورش قصد دارد تا حد امکان اتصال برق دوجانبه عربستان و عراق را ارتقا دهد و در عین حال در تلاش برای اجرای طرح هایی در داخل عراق برای تامین برق است.

به گزارش پایگاه عربستانی «الیوم» این امر روز پنجشنبه در جریان سخنرانی وزیر نیروی عربستان در مراسم آغاز به کار پروژه اتصال برق بین کشورهای شورای همکاری و عراق تحت نظارت سعود بن نایف بن عبدالعزیز فرماندار منطقه شرقی عربستان و با حضور وزرای برق کشورهای شورای همکاری و عراق و نیز دبیر کل شورای همکاری صورت گرفت.

وزیر نیروی عربستان در سخنرانی خود گفت: طرح اتصال مستقیم برق عربستان و عراق در حال حاضر در حال اجرای اصول توافقنامه امضا شده بین دو طرف است.

وی همچنین اشاره کرد که در ماه رمضان گذشته با مقامات عراقی درباره این طرح دیداری داشته است.

وزیر عربستانی به وجود پیگیری این طرح از سوی دو طرف اشاره کرد که آخرین آن دو هفته پیش در نشست کمیته مشترک عربستان و عراق بود.

وی توضیح داد که این طرح از شهر عرعر در شمال عربستان تا الیوسفیه در غرب بغداد با ظرفیت اولیه هزار مگاوات امتداد دارد و این پروژه از شبکه برق عراق نیز پشتیبانی خواهد کرد.

وزیر نیروی عربستان اظهار داشت: امروز آغاز اجرای پروژه اتصال برق بین شبکه اتصال شورای همکاری و شبکه جنوب عراق را پس از امضای قرارداد اجرای آن در حاشیه اجلاس امنیت و توسعه جده در ژوئیه گذشته جشن می گیریم.

زیاد فاضل، وزیر برق عراق نیز در این مراسم تأکید کرد که این پروژه اتصال برق نشان‌دهنده رویکرد دولت عراق در تقویت هم‌افزایی با کشورهای عربی در بخش‌های انرژی و اقتصاد است.

وی گفت که این پروژه از پروژه‌های مهم راهبردی در سطح کشورهای منطقه‌ای و یک شریان مهم انرژی است که عراق را به عمق عربی و خلیجی‌اش متصل می‌کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا