اتحادیه اروپا منع پرواز هواپیماهای خطوط هوایی «العراقیه» را تمدید کرد

آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (EASA) بار دیگر محدودیت پروازهای شرکت هواپیمایی «العراقیه» در آسمان اروپا را تمدید کرد.

میدل ایست نیوز: با وجود وعده‌های پیاپی مدیران شرکت هواپیمایی «العراقیه» درباره بهبود عملکرد این شرکت به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های هواپیمایی منطقه، آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (EASA) بار دیگر محدودیت پروازهای این شرکت در آسمان اروپا را تمدید کرد.

به گزارش نشریه رسمی «الصباح» عراق، این تصمیم اتحادیه اروپا بار دیگر عملکرد این شرکت و پایبندی آن به استانداردهای بین‌المللی ایمنی هوانوردی را زیر سؤال برده است.

«هاتف الرکابی»، مشاور کمیسیون‌های پارلمانی عراق، تأکید کرد که درج نام عراق در لیست سیاه آژانس ایمنی هوانوردی اروپا نتیجه اشتباهات شرکت هواپیمایی عراق و سوءمدیریت‌های پیاپی است.

او گفت که هواپیمایی عراق سال‌هاست وارد آسمان اروپا نشده چون استانداردهای ایمنی اتحادیه اروپا را رعایت نکرده است و افزود که این اتحادیه اروپا این استانداردها را درباره همه شرکت‌های جهان اجرا می‌کند.

این مقام عراقی تأکید کرد که آژانس هوانوردی اروپا 250 مورد را با عراق در میان گذاشته که شرکت هواپیمایی عراق فقط برای 60 مورد آنها پاسخ داشته است.

وی تأکید کرد که برخی اطراف عامدانه موجب تضعیف شرکت هواپیمایی العراقیه و ادامه منع آن شدند چون این وضعیت به نفع شرکت‌های هواپیمایی خصوصی است.

به گفته این مقام، شرکت هواپیمایی العراقیه با اینکه اموال بسیاری دارد اما همچنان بدهکار است و 30 هواپیمای از کار افتاده دارد ضمن اینکه 4500 کارمند دارد در حالی که فقط هزار نیروی کار برایش کافی است.

آژانس ایمنی هوانوردی اروپا با تمدید منع پرواز شرکت هواپیمایی العراقیه در آسمان اروپا تأکید کرد که این شرکت موظف به اجرای استانداردهای سازمان بین‌المللی هوانوردی کشوری (ICAO) و آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (EASA) است.

مقامات شرکت دولتی هواپیمایی العراقیه تاکنون به این موضوع واکنشی نشان نداده‌اند و تلاش «الصباح» برای دریافت نظرشان در این باره بی نتیجه بوده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الصباح

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا