سیاسی

جلسه شورای وزارتی امنیت ملی عراق برگزار شد

نشست شورای وزارتی امنیت ملی عراق به ریاست نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق برگزار شد.

میدل ایست نیوز: نشست شورای وزارتی امنیت ملی عراق به ریاست محمد شیاع السودانی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق برگزار شد.

براساس بیانیه دفتر نخست وزیری عراق، در این نشست آخرین تحولات امنیتی کشور و پیشرفت نیروهای امنیتی در سطح مبارزه با بقایای داعش و مقابله با جرائم سازمان یافته و تاجران مواد مخدر بررسی شد.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق به نهمین سالروز صدور فتوای جهاد کفایی توسط آیت الله العظمی سید علی سیستانی و تاسیس الحشد الشعبی اشاره کرد و قهرمانی های فرزندان الحشد در مقابله با خطرات تروریسم و فداکاری های بزرگ آنها برای وحدت عراق را تحسین کرد.

السودانی، گزارشی از سفر اخیرش به مصر و ابعاد امنیتی و اقتصادی آن و نتایج آن ارائه کرد و تصویب بودجه سه ساله عراق را تبریک گفت.

وی بر لزوم سرمایه گذاری به بهترین نحو از بودجه و تعامل دقیق با آن به گونه ای که منجر به هدر رفتن بیت المال نشود، تاکید کرد.

حاضران در این نشست، شماری از مسائل از جمله بارزترین آن مرتبط با تلاش های مشترک برای مدیریت بحران ها و حوادث را بررسی کردند و توصیه های پیشنهادی مرکز عملیات ملی در این خصوص را تصویب کردند.

پرونده حرکت های دینی افراطی و پیامد آن بر جامعه و راه های مقابله با آن نیز بررسی و توصیه های لازم در این خصوص اتخاذ شد.

شورای وزارتی امنیت ملی عراق، پرونده خرابکاری و آتش سوزی های عمدی و غیر عمدی در برخی ساختمان های دولتی را بررسی کرد و بر لزوم تقویت اقدامات پیشگیرانه برای تامین امنیت تاسیسات دولتی و تلاش های حفاظت از زیرساخت ها تاکید شد.

منبع
نخست وزیری عراق

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا