اجتماعیخبر اولسیاسی

کمک 10.3 میلیارد دلاری کنفرانس بروکسل به مردم سوریه

شرکت ث‌کنندگان در کنفرانس بروکسل از ارائه کمک‌های اضافی به ارزش 10.3 میلیارد دلار به سوری‌های آسیب دیده از گرسنگی، فقر و درگیری‌های داخلی در کشورشان خبر دادند.

میدل ایست نیوز: شرکت کنندگان در کنفرانس بروکسل روز پنجشنبه از ارائه کمک های اضافی به ارزش 10.3 میلیارد دلار به سوری های آسیب دیده از گرسنگی، فقر و درگیری های داخلی در کشورشان خبر دادند.

به گزارش «آناتولی» این خبر در پایان کنفرانس بروکسل که روزهای چهارشنبه و پنجشنبه برابر با 14 و 15 ژوئن در مقر پارلمان اروپا در بروکسل، پایتخت بلژیک، با هدف حمایت از سوریه و جمع آوری کمک های مالی برای کمک به پناهندگان سوری برگزار شد، اعلام شد.

بدین ترتیب اتحادیه اروپا متعهد شد مبلغ اولیه 560 میلیون یورو (600 میلیون دلار) را برای سال 2024 پرداخت کند و قرار است این مبلغ در ماه های آینده افزایش یابد و کمک های دیگری نیز افزوده شود.

در همین راستا، جوزپ بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی گفت که این اتحادیه مانند سال های گذشته به پرداخت مبلغ 1.56 میلیارد یورو پایبند است.

وی تاکید کرد که سیاست اتحادیه اروپا در قبال سوریه تغییر نکرده و توضیح داد که این اتحادیه به طور کامل روابط دیپلماتیک با «رژیم اسد» را از سر نخواهد گرفت و تا زمانی که یک انتقال سیاسی واقعی و جامع تضمین نشود، کار بازسازی آغاز نخواهد شد.

بورل افزود: ما باید به عدالت و پاسخگویی در قبال جنایات مرتکب شده در طول بیش از یک دهه درگیری متعهد بمانیم.

گفتنی است ایالات متحده وعده کمک های بشردوستانه اضافی به مبلغ 920 میلیون دلار را در سال جاری به سوری ها داد که مجموع کمک های این کشور را تنها در سال 2023 به 1.1 میلیارد دلار می رساند.

بریتانیا نیز متعهد شد در طول سال جاری 150 میلیون پوند (190 میلیون دلار) به سوری ها کمک کند و مجموع کمک سالانه خود به سوری ها را به 246 میلیون دلار رساند.

در کنفرانس بروکسل که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه برگزار شد، نمایندگانی از 57 کشور و ده ها سازمان بین المللی حضور داشتند.

گفتنی است سال گذشته این کنفرانس متعهد به پرداخت 6.7 میلیارد دلار به مردم سوریه شد.

منبع
آناتولی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا