اجتماعیسیاسی

سلب حفاظت از عامل آتش زدن قرآن توسط پلیس سوئد

مهاجر عراقی عامل آتش زدن قرآن کریم در سوئد در ویدئویی اعلام کرد که پلیس سوئد حمایت از او را برداشته است.

میدل ایست نیوز: سلوان مومیکا، مهاجر عراقی عامل آتش زدن قرآن کریم در سوئد در ویدئویی اعلام کرد که پلیس سوئد حمایت از او را برداشته است.

به گزارش المصدر 24، این مهاجر عراقی گفت که پلیس سوئد حفاظت از او و محل زندگی اش را برداشته و او را طعمه آسانی برای مسلمانان کرده است و سعی دارد در مقابل حفاظت از او، بر سر آزادی اش چانه بزند.

وی افزود که پلیس سوئد از او خواسته از انتقاد از مسلمان و آشکار کردن آن خودداری کند و او را تهدید کرده است که پرونده پناهندگی او از سوی اداره مهاجرت سوئد بازگشایی شود.

مومیکا تصریح کرد که اکنون در معرض فشارهای بسیار هستم و در محل بسیار خطرناکی زندگی می کنم و هر لحظه ممکن است کشته شوم از این رو مسئول امنیت و سلامتم را برعهده پلیس سوئد می دانم.

وی افزود که پلیس تلاش کرده قانون کشور را زیر پا بگذارد و از من خواسته سندی غیرقانونی را در مقابل حفاظت از خود امضا کنم بنابراین اکنون در محلی حفاظت نشده هستم و هر لحظه ممکن است در معرض ترور قرار گیرم و اکنون از سوی کشورهای اسلامی و برخی اشخاص تهدید شده ام و این مساله از سوی پلیس ثابت شده است.

اواخر ماه ژوئن یک مهاجر عراقی 37 ساله، نسخه ای از قرآن کریم را به آتش کشید و صفحات آن را پاره کرد.

در پی این حادثه احمد الصحاف، سخنگوی وزارت خارجه عراق خواستار تحویل عامل آتش زدن قرآن به عراق شد.

براساس بیانیه وزارت خارجه عراق، وی گفت که شخصی که به قرآن کریم اهانت کرده، تابعیت عراق دارد از این رو از مقامات سوئد می خواهیم او را برای محاکمه براساس قانون به عراق تحویل دهند.

ایوان فائق جابرو، وزیر مهاجرت عراق نیز تاکید کرد که عراق با دولت سوئد برای استرداد عامل آتش زدن قرآن و تضمین عدم تکرار آن هماهنگی خواهد کرد.

همچنین آیت الله العظمی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان در عراق نامه ای به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل درخصوص حادثه آتش زدن قرآن فرستاد.

آیت الله العظمی سیستانی فرمودند که این اقدام شنیع بارها در کشورهای مختلف طی سال های اخیر رخ داد اما آنچه قابل ملاحظه است این است که این اقدام این بار با مجوز پلیس سوئد به زعم احترام به آزادی بیان رخ داده است.

در نامه مذکور آمده است که اما قطعا احترام به آزادی بیان به هیچ کس اجازه نمی دهد این چنین اقدام زشت که تعرض آشکار به مقدسات بیش از دو میلیارد مسلمان در جهان به شمار می رود و محیطی مناسب برای انتشار افکار افراطی و اقدامات اشتباه انجام دهد.

آیت الله سیستانی ضمن محکوم کردن این اقدام، از سازمان ملل خواست اقداماتی موثر برای جلوگیری از تکرار این اقدامات و پیشبرد کشورها به بازنگری در قوانینی که اجازه این اقدامات را می دهد، اتخاذ کند.

همچنین بخوانید

مهاجر عراقی عامل آتش زدن قرآن در سوئد کیست؟

منبع
المصدر 24

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا