سیاسی

تحریم جدید انگلستان علیه ایران

انگلستان در چارچوب تلاش برای «قطع دسترسی روسیه به تجهیزات نظامی خارجی»، افراد و نهادهایی را در ایران، ترکیه، اسلوواکی، سوئیس و دبی تحریم کرد.

میدل ایست نیوز: خبرگزاری رویترز گزارش داد که انگلستان در چارچوب تلاش برای «قطع دسترسی روسیه به تجهیزات نظامی خارجی»، افراد و نهادهایی را در ایران، ترکیه، اسلوواکی، سوئیس و دبی تحریم کرد.

انگلیس روز سه‌شنبه (امروز) اعلام کرد که در آخرین دور تحریم‌های خود با هدف «ضربه زدن به سیستم‌های دفاعی روسیه از طریق قطع دسترسی به تجهیزات نظامی خارجی، افراد و نهادهایی را در ایران، ترکیه، دبی، اسلواکی و سوئیس هدف قرار داده است».

جیمز کِلورلی، وزیر امورخارجه انگلیس با اعلام این خبر در بیانیه‌ای اعلام کرد: تحریم‌های تاریخی امروز زرادخانه روسیه را بیش از گذشته کاهش می‌دهد و شبکه زنجیره‌های تامین را که از صنعت دفاعی پوتین حمایت می‌کند، مسدود می‌کند.

به گزارش رویترز، دولت انگلیس 22 تحریم جدید علیه افراد و نهادهایی خارج از روسیه که به ادعای لندن از روسیه در جنگ اوکراین حمایت می‌کنند و همچنین سه شرکت روسی که قطعات الکترونیکی تجهیزات نظامی روسیه را در میدان جنگ وارد می‌کنند، وضع کرده است.

این در حالی است که ایران بارها حمایت از روسیه در جنگ اوکراین را رد و اعلام کرده «یک طرف جنگ نیست».

منبع
ایسنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا