هماهنگی میان بغداد و اربیل برای جلوگیری از ورود کارگران خارجی

کمیساریای عالی حقوق بشر عراق خبر داد که در حال هماهنگی با وزارت کشور عراق و دولت اقلیم کردستان در جلوگیری از ورود کارگران خارجی است.

میدل ایست نیوز: کمیساریای عالی حقوق بشر عراق خبر داد که در حال هماهنگی با وزارت کشور عراق و دولت اقلیم کردستان در جلوگیری از ورود کارگران خارجی و افتادن آنان در دام گروه های قاچاق انسان است.

روزنامه عراقی الصباح روز سه شنبه نوشت: سرمد البدری، مدیر مرکز رسانه ای دفتر ملی کمیساریای حقوق بشر گفت: دفتر کمیساریا در بغداد، نشستی با کمیته مبارزه با قاچاق انسان وابسته به وزارت کشور عراق به منظور بررسی شاخص های ویژه گسترش این پدیده در کشور و وجود باند هایی متخصص در این حوزه برگزار کرد.

وی نسبت به خطرات قاچاق انسان و در نتیجه آن افزایش آدم ربایی و قتل هشدار داد و اظهار داشت که این موضوع مستلزم همکاری تمامی نهادهای مربوطه است.

البدری خاطرنشان کرد که این نشست به تشکیل کمیته ویژه پیگیری وزارت کشور عراق، شامل تمامی نهادهای مربوطه و هماهنگی با اقلیم کردستان عراق و همکاری دفاتر کمیساریای عالی در آنجا برای ایجاد سازوکارها و رویه های ویژه حل موضوع تخلفات در ورود کارگران خارجی به عراق از طریق مرزها با هدف فروش آن ها در بغداد و دیگر استان ها و قاچاق آن ها توسط باندهای مرتبط با مافیای جهانی انجامید.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الصباح

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا