رایزنی سوریه با امارات و عربستان درباره تقویت روابط فیمابین

وزیر خارجه سوریه در قاهره با وزیر مشاور امارات و معاون وزیر خارجه عربستان درباره روابط دوجانبه و تقویت آن رایزنی کرد.

میدل ایست نیوز: فیصل المقداد، وزیر امور خارجه سوریه، با احمدعلی الصایغ، وزیر مشاور امارات متحده عربی و رئیس هیئت این کشور در نشست گفتگوی سیاسی کشورهای عربی و ژاپن در قاهره دیدار و با وی در مورد روابط دوجانبه بین دو کشور برادر و راه های تقویت آن بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه، المقداد در این دیدار بر عمق روابط برادرانه سوریه و امارات که تحت رهبری بشار اسد، رئیس جمهور و محمد بن زاید آل نهیان تقویت شده است، تاکید کرد.

المقداد با ستودن نقش امارات در دوران عضویت در شورای امنیت در دفاع از منافع کشورهای عربی، از حمایت های بشردوستانه امارات از زلزله زدگان سوریه زلزله قدردانی کرد.

الصایغ نیز به نوبه خود محبت و قدردانی مردم و رهبری امارات را نسبت به رهبری و مردم سوریه ابراز کرد و آرزوی امارات متحده عربی برای بهبود سریع سوریه و بازگرداندن نقش آن را که بر امنیت منطقه و کشورهای عربی منعکس می کند، اعلام نمود.

المقداد همچنین با ولید عبدالکریم الخریجی معاون وزیر امور خارجه عربستان و رئیس هیئت این کشور در نشست قاهره دیدار کرد و دو طرف بر تمایل دو کشور برای توسعه روابط دوجانبه تاکید کردند.

دو طرف در این دیدار از سطح این روابط پس از دیدار رئیس جمهور سوریه و محمد بن سلمان، ولیعهد در جریان اجلاس سران کشورهای عربی در جده ابراز خرسندی کردند.

در این دیدار تعدادی از پرونده های مورد علاقه مشترک بررسی و مقرر شد هماهنگی ها و رایزنی ها به نفع دو ملت و دو کشور برادر ادامه یابد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
خبرگزاری رسمی سوریه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا