رشید در دیدار وزیر اماراتی: ثبات عراق، ثبات منطقه است

رئیس جمهور عراق گفت که ثبات عراق، ثبات منطقه است و تحولات مثبتی در ارائه خدمات به مردم و پروژه های سرمایه گذاری و احیای زیرساخت ها وجود دارد.

میدل ایست نیوز: رئیس جمهور عراق گفت که ثبات عراق، ثبات منطقه است و تحولات مثبتی در ارائه خدمات به مردم و پروژه های سرمایه گذاری و احیای زیرساخت ها وجود دارد.

طبق بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق، عبداللطیف جمال رشید، رئیس جمهور عراق روز چهارشنبه در کاخ بغداد از خلیفه شاهین المرر، وزیر مشاور امارات و هیئت همراه او استقبال کرد.

در ابتدای این دیدار، وزیر اماراتی سلام محمد بن زاید آل نهیان، رئیس امارات را به رئیس جمهور عراق ابلاغ و رشید نیز خود به بن زاید را به وزیر مشاور امارات ابلاغ کرد.

رشید ضمن اشاره به عمق روابط برادرانه میان عراق و امارات بر اهمیت رشد و توسعه آن و تداوم ارتباط در زمینه های دارای اهمیت متقابل و نیز ضرورت هماهنگی و همکاری میان دو کشور و یکپارچگی تلاش ها برای مقابله با بحران هاه در منطقه و تحقق امنیت، ثبات و صلح در سطح منطقه و بین الملل، همچنین ارتقای همکاری دوجانبه در زمینه های فکری و فرهنگی و سرمایه گذاری در حوزه ارتباطات، راه و پل، منابع آبی، تصفیه آب دریا، کشاورزی و بهره گیری از تجارب دو کشور تاکید کرد.

رئیس جمهور عراق همچنین درباره بهبود اوضاع عمومی کشور صحبت و تاکید کرد که استان ها و شهرهای عراق در ثبات امنیتی به سر می برند.

وی خاطرنشان کرد که ثبات عراق، ثبات منطقه است و تحولات مثبتی در ارائه خدمات به مردم و پروژه های سرمایه گذاری و احیای زیرساخت ها وجود دارد.

رشید همچنین اظهار داشت که روابط میان دولت فدرال عراق و دولت اقلیم کردستان عراق خوب است و اراده ای نزد دو طرف برای حل تمامی مسائل موجود طبق قانون اساسی وجود دارد.

وزیر مشاور امارات نیز ضمن ابراز خرسندی از سفر به بغداد و دیدار با رئیس جمهور عراق، تحولات مثبت عراق را ستود و بر حمایت امارات از عراق در زمینه های مختلف به گونه ای که ارتقا دهنده امنیت و ثبات باشد، تاکید کرد.

وی افزود که کشورش به توسعه تجارت بینابین و تقویت ابعاد همکاری مشترک در زمینه اقتصاد و تجارت توجه دارد و نسبت به مشارکت اقتصادی میان دو کشور ابراز امیدواری کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ریاست جمهوری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا