بارزانی از دو پیشنهاد بغداد برای حل مشکل پرداخت حقوق مالی اربیل خبر داد

نخست وزیر اقلیم کردستان عراق از مطرح شدن دو پیشنهاد برای پرداخت حقوق مالی اقلیم کردستان خبر داد.

میدل ایست نیوز: مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق از مطرح شدن دو پیشنهاد برای پرداخت حقوق مالی اقلیم کردستان خبر داد.

به گزارش الفرات نیوز، وی در کنفرانسی مطبوعاتی در فرودگاه بین المللی بغداد گفت که به عنوان هیئتی از دولت اقلیم کردستان برای دفاع از حقوق ملت اقلیم کردستان براساس قانون اساسی آمده ایم.

بارزانی از فراکسیون های کرد در پارلمان که از دولت اقلیم کردستان اعلام حمایت و در یک صف و با یک موضع از کیان اقلیم کردستان پشتیبانی کردند، تقدیر و تشکر و ابراز امیدواری کرد همه حقوق مالی شهروندان اقلیم کردستان تامین شود.

نخست وزیر اقلیم کردستان عراق با اشاره به مذاکرات فشرده و طولانی با نخست وزیر، رئیس جمهور، رئیس پارلمان و سران احزاب سیاسی، گفت که دو پیشنهاد یکی کوتاه مدت و دیگری بلند مدت برای تامین حقوق مالی کردستان مطرح شده است.

وی توضیح داد که راه حل بلند مدت شاید به تصویب برخی قوانین و ایجاد تغییرات و اصلاحات در برخی قوانین نیاز داشته باشد که اقلیم کردستان بعدا بر سر آن تلاش خواهد کرد.

بارزانی گفت که اما راه حل کنونی، به نشست هیئت دولت عراق در روز یکشنبه 17 سپتامبر مرتبط است.

نخست وزیر اقلیم کردستان عراق افزود که همه طرف های سیاسی که با آنها دیدار کرده، آمادگی خود برای حمایت از پیشنهادهای هیئت اقلیم کردستان برای تامین حقوق کارمندان اقلیم کردستان در سال جاری را اعلام کردند.

وی اطمینان داد که به زودی و در اسرع وقت، مشکلات کنونی حل می شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا