ثبت روزانه 90 مورد خشونت خانگی در عراق

وزرات کشور عراق ضمن هشدار نسبت به افزایش موارد خشونت خانگی در این کشور، آمار موارد مختلف خشونت در این کشور را اعلام کرد.

میدل ایست نیوز: وزرات کشور عراق ضمن هشدار نسبت به افزایش موارد خشونت خانگی در این کشور، آمار موارد مختلف خشونت در این کشور را اعلام کرد.

به گزارش «اسکای نیوز» عدنان حمود سلمان، رئیس اداره حمایت از خانواده و کودکان در برابر خشونت خانگی (وابسته به وزارت کشور) گفت که این اداره از طریق شماره تلفن 139 تمامی موارد خشونت خانگی در سراسر استان ها را دریافت می کند.

وی افزود: میانگین موارد ضرب و شتم شوهر به همسرش در کشور، 57 درصد از مجموع موارد خشونت های خانگی را تشکیل می دهد. همچنین ضرب و شتم زن به شوهر 17 درصد، ضرب و شتم والدین به کودکان 6 درصد، ضرب و شتم سالمندان (پدربزرگ و مادربزرگ) 2 درصد و سایر اشکال خشونت خانگی از جمله خشونت خواهران یا برادران نسبت به یکدیگر و یا خشونت های لفظی، 18 درصد مجموع موارد را تشکیل می دهد.

این مسئول عراقی تاکید کرد که اداره حمایت از خانواده و کودکان در برابر خشونت خانگی عراق 16 شعبه حمایتی دارد که در استان های مختلف هستند. از جمله 2 شعبه در الکرخ و الرصاف که روزانه بیش از 90 مورد خشونت را ثبت می کنند.

ساره الحسنی، فعال حقوق بشر در گفت و گو با اسکای نیوز گفت که این آمار تمامی موارد خشونت خانگی و اجتماعی را پوشش نمی دهد و علاوه بر این آمار، مواردی نیز در پلیس اجتماعی ثبت می شود. بنابراین آمار واقعی خیلی بیشتر از آمر ارائه شده توسط وزارت کشور عراق است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
اسکای نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا