ایران: مقدمات انتقال 10 میلیارد دلار دیگر در راه است

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین اعلام کرد: از 23 میلیارد دلار ذخیره شده در خارج از کشور، حدود 6 میلیارد دلار آن از کره جنوبی وصول شده و تا چند روز آینده مقدمات انتقال 10 میلیارد دلار دیگر هم فراهم می شود.

میدل ایست نیوز: رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین اعلام کرد: از 23 میلیارد دلار ذخیره شده در خارج از کشور، حدود 6 میلیارد دلار آن از کره جنوبی وصول شده و تا چند روز آینده مقدمات انتقال 10 میلیارد دلار دیگر هم فراهم می شود.

به گزارش «ایرنا» مجیدرضا حریری، رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: بخشی از دارایی ها شامل ذخیره های ارزی بانک مرکزی ایران و بخش دیگر پول‌های نفت، گاز یا سایر فروش های کشورها مانند کشور کره جنوبی است که تاکنون وصول نشده است.

وی ادامه‌داد: پول های ذخیره شده در چین، جزو ذخیره ارزی بانک مرکزی ایران بوده و قابل خرج مجدد نخواهد بود.

این عضو اتاق بازرگانی ایران افزود: همزمان با آغاز تحریم ها در سال 88 نزدیک‌به 22 میلیارد یورو از ذخائر بانک مرکزی که به عنوان پشتوانه پول ملی در نزد بانک های خارج از کشور ذخیره شده بود، به چین انتقال یافت تا از بازی‌های سیاسی کشورهای پر خطر در امان بماند.

حریری خاطرنشان‌کرد: از 23 میلیارد دلار ذخیره شده در خارج از کشور، حدود 6 میلیارد دلار آن از کره جنوبی وصول شده و ترتیبات وصول آن در حال کامل شدن است و همچنین تا چند روز آینده مقدمات انتقال 10 میلیارد دلار دیگر هم فراهم می شود.

وی در ادامه بیان‌داشت: ما از کره جنوبی زمانی طلبکار شدیم که ترامپ اجازه داد 6 ماه نفت از ایران خریده شود و این رقم همان مبلغ 6 ماه فروش نفت بوده است. بعضی کشورها جنس هم نمی فروشند چون تحریم هستیم. پس پول هم قابل انتقال نیست. در عراق هم همین مساله را داریم و در ژاپن هم بخش کمی مانده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا