رئیس بانک مرکزی ایران: واریز 5.5 میلیارد یورو به حساب 6 بانک ایرانی در دوحه

رئیس کل بانک مرکزی ایران از واریز پنج میلیارد و 573 میلیون و 492 هزار یورو به حساب بانک‌های ایران و 2 بانک قطری خبر داد.

میدل ایست نیوز: محمد رضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی ایران گفت که 19 مرداد ماه سال جاری، تمام منابع غیرقابل دسترس ایران که در بانک‌های کره جنوبی نگهداری می‌شد به حساب بانک مرکزی سوئیس برای تبدیل به یورو منتقل شد.

به گزارش تسنیم، وی افزود که 6 بانک ایرانی در 2 بانک قطری حساب باز کردند و طبق توافقات انجام تمام پرداخت‌ها توسط کارگزاران بانک‌های قطری و همچنین سوئیفت صورت گرفت.

فرزین اشاره کرد که روز گذشته از مقامات قطری نامه رسمی دریافت کردیم که حساب 6 بانک ایران فعال شده و امروز معادل پنج میلیارد و 573 میلیون و 492 هزار یورو به حساب بانک‌های ایران و 2 بانک قطری واریز شده است.

پیش از این، رویترز به نقل از این منبع آگاه نوشت که یک فروند هواپیمای قطری از صبح امروز در ایران آماده انتقال 5 زندانی امریکایی و دو عضو خانواده آنها به دوحه است.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز امروز (دوشنبه) درخصوص تبادل زندانیان میان ایران و امریکا گفت: روند اجرای توافق میان دو طرف در دو موضوع رفع انسداد مالی دارایی‌های ایران در کره جنوبی و تبادل زندانیان گام به گام و با سرعت مطلوبی پیش رفته و امیدواریم که امروز شاهد وصول دارایی‌های خود از کره جنوبی باشیم.

وی افزود: بر همین اساس است که در همین روز تبادل زندانیان هم انجام می‌شود و 5 زندانی شهروند ایرانی از زندان های امریکا آزاد می‌شوند. البته 2 نفر از این تعداد به ایران باز خواهند گشت و یک نفر هم به کشور ثالثی نزد خانواده‌ خود می‌رود و 2 نفر دیگر هم اظهار تمایل کرده اند که در امریکا همچنان حضور داشته باشند و متقابلا 5 زندانی هم به امریکا تحویل داده خواهند شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا