وام 1.3 میلیارد دلاری صندوق بین‌المللی پول به مراکش

صندوق بین المللی پول اعلام کرد وامی به مبلغ یک میلیارد و 300 میلیون دلار برای کمک به مراکش در مقابله با تغییرات و پیامدهای ناشی از تغییرات اقلیمی اختصاص خواهد داد.

میدل ایست نیوز: کریستالینا جورجیوا، مدیر صندوق بین المللی پول اعلام کرد وامی به مبلغ یک میلیارد و 300 میلیون دلار برای کمک به مراکش در مقابله با تغییرات و پیامدهای ناشی از تغییرات اقلیمی اختصاص خواهد داد.

به گزارش «آناتولی» خبرگزاری رسمی مراکش روز سه شنبه اعلام کرد که این وام همزمان با فشارهای مالی احتمالی ناشی از زلزله اخیر (9 سپتامبر جاری) در این کشور است.

این وام در حاضر نیازمند موافقت هیئت مدیره صندوق بین المللی پول است و انتظار می رود در نشست پاییز این صندوق با بانک جهانی که 9 تا 15 اکتبر پیش رو در مراکش برگزار می شود، این موضوع بررسی شود.

گفتنی است مراکش بامداد شنبه 9 سپتامبر شاهد زلزله شدید 7 ریشتری بود که هزاران کشته و زخمی و خسارت های مادی بسیاری برجا گذاشت.

وزارت کشور مراکش با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که شمار قربانیان زلزله 7 ریشتری در این کشور به 2681 تن و تعداد مجروحان به 2501 نفر افزایش یافته است.

مرکز ملی ژئوفیزیک مراکش شدت زمین‌لرزه را 7.2 ریشتر اعلام کرد، اما نهاد زلزله‌نگاری امریکا شدت زمین‌لرزه را 6.8 ریشتر اعلام کرده است.

رئیس مرکز ملی ژئوفیزیک مراکش گفت که این شدیدترین زمین‌لرزه ای است که در یک قرن گذشته در این کشور رخ داده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا