رایزنی مسرور بارزانی و فرمانده ائتلاف بین المللی درباره تحولات اقلیم کردستان و عراق

نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق و فرمانده کل نیروهای ائتلاف بین المللی در عراق و سوریه درباره آخرین تحولات اقلیم کردستان، عراق و سوریه گفت وگو کردند.

میدل ایست نیوز: مسرور بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق در دیدار با فرمانده‌ کل نیروهای ائتلاف در عراق و سوریه، بر اهمیت تداوم و تسریع روند فرایند اتحاد نیروهای پیشمرگه به‌عنوان بخشی از برنامه‌ کابینه‌ نهم دولت و عدم‌ مداخله‌ احزاب به‌منظور امیال شخصی در این فرایند تأکید کرد.

به گزارش کردستان 24، مسرور بارزانی، در اربیل با ژنرال جوئل وول، فرماندهی کل نیروهای ائتلاف بین المللی در عراق و سوریه و هیئت همراه دیدار کرد.

در این دیدار که با حضور مارک استراو سرکنسول آمریکا در اقلیم کردستان برگزار شد، آخرین تحولات اقلیم کردستان، عراق و سوریه موردبحث و بررسی قرار گرفت.

موضوع اصلی این نشست، بررسی روند اصلاحات در وزارت پیشمرگه و اقدامات برای اتحاد نیروهای پیشمرگه و سازمان‌دهی مجدد تشکیلات این نیروها بود. در این راستا نخست‌وزیر بر تداوم و تسریع روند و تعهد به اجرای دستور کار کابینه‌ نهم در زمینه‌ بازسازی تشکیلات و اتحاد پیشمرگه‌ها و عدم‌ مداخله‌ احزاب و منافع شخصی در وزارت پیشمرگه تأکید کرد.

وی همچنین به شایعاتی مبنی بر وجود مشکلات در اصلاحات وزارت پیشمرگه اشاره کرد و گفت: باید دخالت‌های شخصی و حزبی از وزارتخانه‌ پیشمرگه برداشته شود و از تلاش نخست‌وزیر برای تعیین وزیری که قادر به اجرای دستور کار دولت باشد، ممانعت نشود.

در بخش دیگری از این دیدار درباره‌ اوضاع سوریه به‌ویژه تنش‌ها در منطقه‌ دیرالزور و شرق این کشور تبادل‌نظر شد و دو طرف در مورد اهمیت حفظ امنیت، آشتی اجتماعی و وحدت میان کردها، اعراب و دیگر اقلیت‌ها اتفاق‌نظر داشتند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
کردستان 24

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا