مبارزه با تروریسم و داعش؛ محور گفت وگوی نچیروان بارزانی و فرمانده ائتلاف بین المللی

رئیس اقلیم کردستان عراق، در دیدار با فرمانده کل نیروهای ائتلاف بین المللی در عراق و سوریه در خصوص مبارزه با تروریسم، تهدید داعش و روند اصلاحات در وزارت پیشمرگه گفتگو کرد.

میدل ایست نیوز: نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق، در دیدار با فرمانده کل نیروهای ائتلاف بین المللی در عراق و سوریه در خصوص مبارزه با تروریسم، تهدید داعش و روند اصلاحات در وزارت پیشمرگه گفتگو کرد.

به گزارش کردستان 24، نچیروان بارزانی در اربیل با ژنرال جوئل وول، فرماندهی کل نیروهای ائتلاف در عراق و سوریه و هیئت همراه دیدار کرد.

در این دیدار که با حضور سرکنسول آمریکا در اربیل برگزار شد، آخرین تحولات مبارزه با تروریسم و تهدید داعش در عراق و سوریه، روند اصلاحات در وزارت پیشمرگه و آخرین اقدامات برای اتحاد نیروهای پیشمرگه و مشکلات پیشمرگه موردبحث و بررسی قرار گرفت.

دو طرف تاکید کردند که همه‌ جریان‌ها در عراق و سوریه باید برای جلوگیری از ظهور دوباره‌ داعش که همچنان تهدیدی واقعی برای امنیت و ثبات منطقه است، همکاری کنند.

رئیس اقلیم کردستان و فرمانده نیروهای ائتلاف همچنین اتفاق‌نظر دارند کسانی که از دست داعش نجات می‌یابند یا اردوگاه‌ها را ترک می‌کنند، باید بتوانند به جامعه بازگردند.

دو طرف با تاکید بر چگونگی جلوگیری از افراط‌گرایی در این مورد خاطرنشان کردند که باوجود پیشرفت‌هایی در روند اصلاحات و اتحاد پیشمرگه‌ها، اما مشکلات جدی پیش روی این روند وجود دارد و باید حل شود، نچیروان بارزانی گفت: اقلیم کردستان متعهد به ادامه‌ این فرایند است و تائید کرد که به ادامه و موفقیت فرآیند اتحاد نیروهای پیشمرگه متعهد است.

وضعیت منطقه به‌طورکلی و دیگر موضوعات موردعلاقه دیگر محور این نشست را تشکیل داد. ‌

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
کردستان 24

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا