پیشنهاد ایران برای لغو روادید با عربستان

معاون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران در سفرش به عربستان پیشنهاد تشکیل کارگروه لغو روادید بین ایران و عربستان را مطرح کرد.

میدل ایست نیوز: معاون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران در سفرش به عربستان پیشنهاد تشکیل کارگروه لغو روادید بین ایران و عربستان را مطرح کرد.

به گزارش «ایسنا» روز جهانی گردشگری درحالی در شهر ریاض، پایتخت عربستان برگزار شد که بیش از 500 مقام مسئول و کارشناس از 120 کشور جهان در این مراسم گردهم آمدند. از ایران نیز مریم جلالی، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به نمایندگی از عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در این رویداد حضور داشت.

جلالی در حاشیه این مراسم با معاون بین‌الملل گردشگری عربستان دیدار و گفت‌وگو داشت و بر تقویت روابط ایران در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با این کشور تاکید کرد.

وی در این دیدار با پیشنهاد تشکیل کارگروه رفع موانع گردشگری و لغو روادید بین ایران و عربستان را مطرح کرد و افزود: پیام عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی ایران به سلطان المسلم، وزیر گردشگری عربستان را ارائه کردم. در این پیام از مقام عالی وزارت عربستان برای سفر به ایران دعوت شده است که قرار شد برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم انجام شود.

عربستان با هدف افزایش شمار گردشگران این کشور، پیش‌تر طرح ویژه معافیت از روادید الکترونیکی را برای شهروندان بریتانیا و ایرلند شمالی، اروپا و ایالات متحده آمریکا اجرا کرده است. ساکنان کشورهای عضو شورای همکاری و اقوام درجه یک آن‌ها نیز می‌توانند از طریق یک درگاه آنلاین برای دریافت ویزای الکترونیکی عربستان اقدام کنند. عربستان حدود چهار سال پیش در راستای تسهیل شرایط سفر به این کشور، اعلام کرد که برای شهروندان 49 کشور ویزای فرودگاهی صادر می‌کند.

عربستان درحالی‌که میزبان بسیاری از رویدادهای فرهنگی و ورزشی بوده است، مراسم روز جهانی جهانگردی را در ریاض میزبانی کرد. این رویداد از 27 سپتامبر برابر با به مدت دو روز در این شهر برپا شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا