برنامه‌ریزی ایران برای لغو روادید با 68 کشور

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایران بر لزوم تسهیل تردد گردشگران خارجی تأکید کرد و گفت: لغو روادید 68 کشور در دستورکار وزارت گردشگری است.

میدل ایست نیوز: معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایران به لزوم تسهیل تردد گردشگران خارجی تأکید کرد و گفت: لغو روادید 68 کشور در دستورکار وزارت گردشگری است.

به گزارش خبرگزاری «تسنیم» علی‌اصغر شالبافان، معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایران اظهار داشت: طرحی تحت عنوان تسهیل ورود گردشگران خارجی تحت عنوان سه محور انجام دادیم. مورد نخست این طرح تسهیل تردد گردشگران خارجی از طریق لغو روادید است. لغو روادید کشور عراق، لغو روادید کشور روسیه و همینطور قرار گرفتن ایران در فهرست 20 کشور مورد تأیید کشور چین اجرا شده است.

وی افزود: در کشور روسیه لغو روادید گروهی 5 تا 50 نفره صورت گرفته است که نخستین گروه روسی دوشنبه هفته گذشته وارد کشور شدند که البته این موضوع منوط بر آن است که از طریق آژانس‌های مسافرتی مورد تأیید بین دو کشور انجام گیرد.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایران ادامه داد: لغو روادید 68 کشور دیگر پیشنهاد داده شده تا در وزارت امور خارجه و سایر نهادها بررسی شود و قطعاً پس از بررسی فرآیند‌ها، تعداد کشورها در زمینه لغو روادید افزایش می‌یابد.

وی گفت: محور دوم تسهیل تردد گردشگران خارجی با خودروی شخصی است که طی چند روز گذشته به صورت نمادین از کشور عراق این موضوع اجرایی شد و کشورهای دیگری هم به این طرح اضافه خواهند شد تا از طریق گرجستان و ارمنستان بتوانند وارد کشور شوند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا