سفر یک هیئت امنیتی از بغداد به ذی قار برای توقف درگیری‌های عشایری

یک هیئت امنیتی بلندپایه از فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق برای بررسی پرونده امنیت استان ذی قار پس از درگیری های عشایری وارد این استان شد.

میدل ایست نیوز: یک هیئت امنیتی بلندپایه از فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق به ریاست جعفر البطاط و با حضور شماری از فرماندهان امنیتی وارد استان ذی قار شد.

به گزارش الفرات نیوز، محمد الغزی، استاندار ذی قار، گفت که این هیئت بنا به دستور محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق برای بررسی پرونده امنیتی و درگیری های عشایری در شهر الاصلاح وارد ذی قار شده است.

وی اشاره کرد که اعضای این هیئت از جزئیات وضعیت امنیتی و اقدامات استانداری و دستگاه های امنیتی برای کنترل امنیت و ثبات در این شهر مطلع شدند.

استاندار ذی قار از اهتمام دولت فدرال و حمایت از پرونده امنیتی این استان تقدیر و تشکر کرد.

در پی درگیری عشایر استان ذی قار در جنوب عراق که در آن از سلاح نیمه سنگین و بمب استفاده شده است، دست کم دو نفر کشته و 6 نفر زخمی شدند.

استان های جنوبی و مرکزی عراق مدت هاست که درگیر نزاع عشایری است که به دلایل مختلف از جمله انتقام، اختلاف بر سر آب و زمین و مشکلات اجتماعی دیگر رخ می دهد.

در بسیاری از این درگیری ها، نیروهای ارتش عراق ناچار به مداخله شدند و منع آمد و شد را در مناطق درگیری های خونین اعمال کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا