هلند ده‌ها سرباز و 3 بالگرد نظامی به عراق اعزام می‌کند

دولت هلند اعلام کرد که در چارچوب فعالیت دفتر نمایندگی ناتو در عراق 120 سرباز و 3 بالگرد نظامی به این کشور اعزام می‌کند.

میدل ایست نیوز: دولت هلند اعلام کرد که 120 سرباز و 3 بالگرد نظامی به عراق اعزام می‌کند.

به گزارش «الفرات نیوز»، دولت هلند در ژوئن سال گذشته ارسال 145 سرباز به عراق تا اول نوامبر 2023 را تصویب کرده بود.

این نیروها در چارچوب فعالیت دفتر نمایندگی ناتو در عراق فعالیت خواهند کرد.

در اوت گذشته نیز دفتر نمایندگی ناتو در عراق اعلام کرد که به خواست دولت عراق مسئولیت‌های تازه‌ای را در بخش مستشاری و افزایش توانمندی نیروهای عراقی بر عهده گرفته که شامل افزایش توانمندی نیروهای وزارت کشور و پلیس فدرال می‌شود.

مسئولیت اصلی نیروهای اعزامی هلند به بخش‌های لجستیک شامل تهیه غذا برای سربازان می‌شود و از بالگردهای اعزامی برای انتقالشان استفاده خواهد شد.

هلند عضو ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با گروه تروریستی داعش است و از سال 2014 نیروها و مستشارانی را برای جنگ با داعش و همکاری با نیروهای پیشمرگه و نیروهای امنیتی عراق به این کشور اعزام کرد.

در ماه مه گذشته وزارت دفاع هلند طی بیانیه ای اعلام کرد که ماموریت نیروهای هلندی در محافظت از فرودگاه اربیل به پایان رسیده و نیروهایی از کشور استونی جایگزین سربازان کنونی در اقلیم کردستان عراق خواهند شد.

وزارت دفاع هلند گفت که نیروهای نظامی این کشور از ژانویه 2021 تا کنون با همکاری نیروهای اقلیم کردستان عراق و امریکا مسئولیت حفاظت از فرودگاه اربیل را بر عهده دارند.

آموزش نیروهای پیشمرگه و نظارت بر پایگاه هوایی و بازرسی شهروندان و کالاها از مسئولیت های نیروهای هلند در اقلیم کردستان عراق بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا