وجود 7 هزار بنای عمومی ناایمن در عراق

اداره دفاع مدنی عراق، از وجود 7 هزار بنای ناقض شرایط ایمنی از جمله در سالن های مناسبتی، هتل ها، رستوران ها و پروژه های خصوصی خبر داد.

میدل ایست نیوز: اداره دفاع مدنی عراق، از وجود 7 هزار بنای ناقض شرایط ایمنی از جمله در سالن های مناسبتی، هتل ها، رستوران ها و پروژه های خصوصی خبر داد.

به گزارش العربی الجدید، این آمار نشان دهنده خطر احتمال تکرار فاجعه آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان است که می تواند جان هزاران عراقی را به خطر بیاندازد.

این در حالی است که باسم العوادی، سخنگوی دولت عراق اعلام کرد که شناسایی ساختمان های پر تردد نظیر رستوران ها، هتل ها، مدارس و کافه ها آغاز شده است تا از تکرار فاجعه آتش سوزی در الحمدانیه در استان نینوا جلوگیری شود.

در همین رابطه، حسن ابراهیم، معاون امور فنی مدیرکل دفاع مدنی عراق گفت که از میان 7 هزار پروژه، صاحبان 4 هزار پروژه جریمه شدند و صاحبان 3 هزار پروژه نیز به طرف های مسئول مراجعه نکردند.

الخزرجی افزود که پروژه های بخش خصوصی در سال دو بار بازرسی می شود و به صاحبان پروژه های دارای تخلف هشدار داده می شود و پس از بازرسی دوم صاحب پروژه به دادگاه ارجاع داده می شود.

وی بیان کرد که از لحاظ قانونی تنها می توان این پروژه را به مدت 15 روز پلمپ کرد.

الخزرجی درباره سالن عروسی در الحمدانیه گفت که این سالن مربوط به بخش خصوصی است و بدون اینکه طرحش به دفاع مدنی ارائه شود، ساخته شده و الزامات پیشگیری و ایمنی را رعایت نکرده است.

وی توضیح داد که تیم های دفاع مدنی در محل حاضر شده و پس از بررسی مشخص شده سقف سالن از ساندویچ پنل که سریع الاشتعال و در برابر آتش نامقاوم است، ساخته شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا