اقتصادی

توافق آرامکو و کره جنوبی برای ساخت مخازن نفت به ظرفیت 5.3 میلیون بشکه

شرکت ملی نفت کره جنوبی با شرکت نفت عربستان (آرامکو) توافق نامه ای برای ساخت مخازن نفتی مشترک به ظرفیت 5.3 میلیون بشکه در 5 سال امضا کرد.

میدل ایست نیوز: شرکت ملی نفت کره جنوبی با شرکت نفت عربستان (آرامکو) توافق نامه ای برای ساخت مخازن نفتی مشترک به ظرفیت 5.3 میلیون بشکه در 5 سال امضا کرد.

به گزارس «اسکای نیوز»، اعلام این توافق نامه در کنفرانس خبری و همزمان با مذاکرات یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی و برگزاری نشست های تجاری میان دو کشور انجام شد.

شرکت نفت کره اعلام کرد از طریق ذخیره نفت شرکت آرامکو می تواند امنیت انرژی خود را تقویت کند.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی ضمن اعلام این خبر گفت که این تاسیسات در شهر ساحلی اولسان واقع در جنوب شرق کره جنوبی احداث خواهد شد.

در این بیانیه آمده است که به موجب این توافق، کره جنوبی در مواقع اضطراری برای خرید نفت ذخیره شده در این مخازن از اولویت برخوردار خواهد شد.

کره جنوبی پنجمین خریدار بزرگ نفت خام و عربستان بزرگ ترین فروشنده آن در جهان است.

روز گذشته و در سفر رئیس جمهور کره جنوبی به عربستان، بخش دولتی و خصوصی عربستان و کره جنوبی 52 یادداشت تفاهم امضا کردند.

رسانه های عربستانی اعلام کردند که تفاهم‌نامه‌های امضا شده میان دو کشور شامل حوزه های خودرو، املاک و مستغلات، تصفیه آب، انرژی های تجدیدپذیر، گردشگری، زنجیره تامین، فناوری و غیره است.

دستور کار مجمع سرمایه گذاری عربستان و کره جنوبی شامل جلساتی در سطح وزیران و جلسات عمومی و نیز دیدارهای دوجانبه است. پیش بینی می شود تعداد توافقات بین دو طرف به 71 مورد برسد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا