سیاسی

شیخ الازهر: تاریخ به کسانی که درباره غزه سکوت کرده اند رحم نخواهد کرد

شیخ الازهر مصر ضمن توصیف اقدامات اسرائیل به «تروریسم کور» از جهانیان خواستار توقف فوری بمباران شدید غزه توسط اسرائیل و محکومیت آن شد.

میدل ایست نیوز: احمد الطیب، شیخ الازهر مصر ضمن توصیف اقدامات اسرائیل به «تروریسم کور» از جهانیان خواستار توقف فوری بمباران شدید غزه توسط اسرائیل و محکومیت آن شد.

به گزارش «آناتولی» این اظهارات در بیانیه ای از سوی شیخ الازهر و پس از قطع ارتباطات و اینترنت در سراسر نوار غزه، همزمان با تشدید بمباران مناطق وسیعی از این منطقه بیان شد.

الطیب در این بیانیه گفت: آنچه اشغالگری وحشیانه صهیونیستی اکنون در غزه انجام می دهد، از جمله بمباران شدید، کشتار و قطع برق و اینترنت، «تروریسم کور» است.

وی تاکید کرد که آنچه اسرائیل در غزه انجام می دهد نقض آشکار همه کنوانسیون ها و هنجارهای حقوقی و انسانی است.

شیخ الازهر از جهانیان خواست تا این موضوع را محکوم کنند و اقدامات قاطعی برای توقف فوری آن اتخاذ کنند.

وی در بیانیه خود افزود: تاریخ به کسانی که در دفاع از مردم بی گناه فلسطین کوتاهی کردند و کسانی که از ادامه این تروریسم صهیونیستی حمایت کردند، رحم نخواهد کرد.

احمد الطیب ادامه داد: این وظیفه امت عربی و اسلامی و همه آزادگان جهان است که برای نجات مردم ستمدیده غزه راه حلی فوری بیابند.

گفتنی است روز جمعه، شرکت مخابرات فلسطین اعلام کرد که با ادامه بمباران شدید خطوط تغذیه، دکل ها و شبکه ها توسط اسرائیل، خدمات ارتباطی و اینترنتی در نوار غزه قطع شده است.

اسرائیل از ساعاتی پیش اعلام کرد که عملیات زمینی خود را در نوار غزه گسترده تر می کند.

منبع
آناتولی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا