آمار تفصیلی قربانیان یک ماه حملات اسرائیل به غزه

دفتر اطلاع رسانی غزه آماری پیرامون قربانیان تجاوزات اسرائیل در یک ماه اخیر را ارائه داد.

میدل ایست نیوز: دفتر اطلاع رسانی دولتی غزه اعلام کرد که تجاوزات اسرائیل به نوار غزه از 7 اکتبر گذشته تاکنون به شهید، مفقود و مجروح شدن بیش از 40 هزار فلسطینی منجر شده است.

به گزارش «آناتولی» سلامه معروف، رئیس دفتر اطلاع رسانی غزه شب گذشته در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: از آغاز تجاوزات اسرائیل در 7 اکتبر گذشته تاکنون 10 هزار و 328 نفر شهید شده اند که در بین شان 4 هزار و 237 کودک، 2 هزار و 719 زن و 631 سالمند وجود دارد. همچنین گزارش هایی از مفقود شدن بیش از 3 هزار نفر و مجروح شدن حدود 26 هزار فلسطینی در نوار غزه دریافت کردیم.

وی افزود: کارکنان ما شهادت هزار و 21 نفر از شهروندانی را ثبت کردند که از شمال نوار غزه به سمت مناطق جنوبی که اسرائیل مدعی امن بودن آن بود، آواره شده بودند. همچنین 49 خبرنگار از آغاز این حملات به شهادت رسیدند.

معروف ادامه داد: از 7 اکتبر تاکنون 192 نفر از کادر درمانی به شهادت رسیده، 40 خودروی آمبولانس نابود شده، 113 مرکز درمانی آسیب جدی دیده و فعالیت 18 بیمارستان و 40 مرکز درمانی نیز متوقف شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اسرائیل در این مدت مرتکب هزار و 71 جنایت در حق خانواده های فلسطینی شده که هزاران شهید و مجروح که بیشتر آنان زنان و کودکان هستند، برجای گذاشته و یک و نیم میلیون فلسطینی از خانه های خود آواره شدند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا