ماهانه 2.4 میلیارد دلار خسارت اسرائیل بابت جنگ در غزه

وزارت دارایی اسرائیل خسارت ماهانه اسرائیل در اثر جنگ در نوار غزه را ماهانه 2.4 میلیارد دلار برآورد کرده است.

میدل ایست نیوز: وزارت دارایی اسرائیل امروز دوشنبه (20 نوامبر) پیش بینی کرد که خسارت وارده بر تولید ناخالص داخلی به 1.4 درصد برسد.

به گزارش «آناتولی»، به نقل از نشریه اقتصادی عربی «مارکر»، وزارت دارایی گفت که جنگ اسرائیل و فلسطین، ماهانه 2.4 میلیارد دلار، بر تولید ناخالص داخلی خسارت وارد می کند که منجر به رکود در تولید ناخالص داخلی سرانه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، این خسارت، موجب می شود که شاهد تنها 2 درصد در سرعت رشد اقتصادی اسرائیل باشیم. این درحالی است که انتظار می رفت سرعت رشد اقتصادی در سال 3.4 درصد باشد.

بانک جی پی مورگان در 29 اکتبر گذشته گفت که با تشدید تنش ها در نوار غزه، در سه ماهه اخیر سال جاری، ممکن است اقتصاد اسرائیل 11 درصد در مقیاس سالانه، افت داشته باشد.

روز گذشته، روزنامه بریتانیایی فایننشال تایمز نوشت که اسرائیل از آغاز حمله حماس به شهرها و شهرک های اسرائیل در اطراف نوار غزه (7 اکتبر گذشته) بیش از 6 میلیارد دلار وام از طریق سرمایه گذاران بدهی های بین المللی جمع آوری کرده است.

این روزنامه افزود که این مبالغ شامل 5.1 میلیارد دلار از طریق 3 عملیات صدور اوراق جدید و 6 افزایش ارزش اوراق فعلی بر پایه دلار و یورو و نیز کمک هایی از سوی امریکا به ارزش بیش از یک میلیارد دلار است.

به گزارش رویترز، اقتصاد اسرائیل با تداوم جنگ علیه نوار محاصره شده غزه، با آزمونی سخت رو به رو است و شاخص ها حاکی از آن است که این دور از نبردها همچون گذشته نیست.

سرمایه گذاران گفته اند که اوراق اخیر برای مشارکت هایی خاص صادر شده که در آن اوراق در بازار عمومی عرضه نمی شود و تنها ویژه سرمایه گذارانی معین است.

هنوز نرخ نهایی این معاملات اعلام نشده اما بانکداران گفته اند که قیمت ها مطابق با انتظار سرمایه گذاران از معاملات عمومی است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا