وزیر خارجه چین: از راه حل دو کشوری حمایت می‌کنیم

وزیر خارجه چین در دیدار هیئتی از وزرای خارجه کشورهای عربی و اسلامی به ریاست عربستان، بر ضرورت همکاری برای بازگشت صلح به خاورمیانه در اسرع وقت تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، امروز دوشنبه در دیدار با وزرای خارجه فلسطین و چهار کشور عربی و اسلامی اعلام کرد که چین خواهان اقدام برای بازگرداندن صلح در خاورمیانه است.

به گزارش «اسکای نیوز»، وانگ یی در پکن گفت که باید با یکدیگر برای آرام کردن اوضاع غزه و بازگردانی صلح به خاورمیانه در اسرع وقت، همکاری کنیم.

وزیر امور خارجه چین افزود که پکن از راه حل دو کشوری پیشنهادشده در نشست اخیر سران کشورهای عربی که برای پایان دادن به درگیری اسرائیل و فلسطین مطرح شد حمایت می کند.

وی همچین گفت که اکنون جامعه بین المللی باید وارد عمل شود و برای پایان دادن به فاجعه انسانی در غزه تدابیری بیندیشد.

فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان، نیز در دیدار با وزیر امور خارجه چین و وزرای کشورهای عربی و اسلامی گفت که جامعه بین المللی باید مسئولیت توقف آنچه که اسرائیل در حق فلسطینی ها روا می دارد را بر عهده بگیرد.

وزیر خارجه عربستان از پکن خواست تا برای آتش بس فوری و افزایش کمک های بشردوستانه وارد عمل بشود.

همچنین وزیر امور خارجه فلسطین اظهار داشت: اسرائیل خواستار کشتار فلسطینی ها و سلب حق و حقوق ما است و این چیزی است که راه حل دو کشوری را نقض می کند. ما به پکن آمده ایم تا برای جنایت های وحشیانه ای که اسرائیل در حق مردم فلسطین انجام می دهد گفت و گو کنیم.

تشکیل کمیته ای از وزرای خارجه کشورهای عربی و اسلامی از مصوبات اجلاس سران این کشورها در ریاض بود. این کمیته سفرهایی را برای پیگیری مصوبات این اجلاس آغاز کرده که اولین مقصد آن چین است.

قرار است این کمیته به پایتخت اعضای دائم شورای امنیت سفر کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا