اجتماعیسیاسی

هشدار سازمان جهانی بهداشت: برای غزه نگرانیم

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که وضعیت بهداشت در نوار غزه «غیرقابل تصور» است و گزارش ها درباره بمباران نوار غزه توسط اسرائیل را «رعب آور» خواند.

میدل ایست نیوز: دبیرکل سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که وضعیت بهداشت در نوار غزه «غیرقابل تصور» است و گزارش ها درباره بمباران نوار غزه توسط اسرائیل را «رعب آور» خواند.

به گزارش «آناتولی» یکشنبه (3 دسامبر) تدروس ادهانوم دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت که گزارش ها درباره اقدامات خصمانه مداوم و بمباران شدید در نوار غزه رعب آور است.

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت افزود که گروه های ما در روز گذشته از بیمارستان «نصار» در جنوب نوار غزه که 1000 بیمار که 3 برابر بیشتر از ظرفیت بیمارستان است، در آن بستری بودند، بازدید کردند.

ادهانوم افزود که در این بیمارستان افراد غیر قابل شمارشی بستری بودند که در هر گوشه این بیمارستان به دنبال سر پناه می گشتند، بیماران روی زمین معالجه می شدند و از درد فریاد می زدند.

وی تاکید کرد که این شرایط کاملا غیر مناسب و در زمینه ارائه خدمات پزشکی غیر قابل تصور است.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت ضمن درخواست دوباره آتش بس تاکید کرد که  در حال حاضر  کلمه ای پیدا نمی کنیم که بتواند حجم نگرانی هایی ما را از آنچه که دیده ایم بیان کند.

منبع
آناتولی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا