اجتماعیسیاسی

اهدای نسخه چاپ شده از «مصحف مشهد رضوی» به آیت الله العظمی سیستانی

نسخه چاپ شده از «مصحف مشهد رضوی» به مرجع عالیقدر جهان تشیع، آیت الله العظمی سیستانی اهدا گردید.

میدل ایست نیوز: نسخه چاپ شده از «مصحف مشهد رضوی» صبح سه شنبه این هفته از سوی مؤسسه آل البیت «علیهم السلام» و تولیت آستان قدس رضوی به مرجع عالیقدر جهان تشیع، آیت الله العظمی سیستانی اهدا گردید.

به گزارش شفقنا، در این جلسه مرتضی کریمی‌نیا، پژوهشگر این اثر به ارائه توضیحاتی کوتاه در خصوص اهمیت و تاریخ این سند قرآنی مهم از قرن اول هجری پرداخت.

در ادامه حضرت آیت الله سیستانی فرمود: من در جریان این کار شما بوده‌ام؛ این کار که جهت معرفی قدیمی ترین نسخه های قرآن شریف انجام شده، مهم است و برای محققان این حوزه مورد نیاز است.

وی افزود: هفتاد سال پیش که وسائل صنعتی نبود، من خود در مراجعه به کتابخانۀ آستان قدس رضوی، برخی از این مصاحف کهن منسوب به ائمه علیهم السلام و غیر آن را دیده بودم. اکنون بسیار خوشحالم که با تلاش شما و پشتیبانی موسسۀ آل البیت علیهم السلام این آثار و اسناد تاریخی برای تحقیقات علمای اسلام منتشر می‌شود. امید است احیای بعضی از کتب قدیمه از جمله تفسیر وزیر مغربی و غیر ذلک توسط شما ادامه یابد.

آیت الله العظمی سیستانی در ادامه فرمود: به آقایان سلام برسانید و خوشحالی من را از جهت حمایتی که برای طبع صنعتی این اثر ارزشمند نموده اند، ابلاغ کنید.

منبع
شفقنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا