سیاسی

دیده‌بان حقوق بشر: «آلودگی جوی» در امارات به سطح هشدارآمیز رسیده است

سازمان دیده‌بان حقوق بشر همزمان با برگزاری نشست تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در دبی سطح «آلودگی جوی» در امارات عربی متحده را هشدارآمیز توصیف کرد.

میدل ایست نیوز: سازمان دیده‌بان حقوق بشر همزمان با برگزاری نشست تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در دبی سطح «آلودگی جوی» در امارات عربی متحده را هشدارآمیز توصیف کرد.

به گزارش یورو نیوز، به گفته این سازمان بخشی از سطح بالای آلودگی جوی در این کشور به دلیل صنایع فسیلی است.

دیده‌بان حقوق بشر همچنین ابوظبی را به ممانعت از بحث بر سر آلودگی هوا متهم کرد.

در گزارش این سازمان مدافع حقوق بشر آمده است که امارات عربی متحده با انتشار گازهای کربنی ناشی از تولید محصولات هیدروکربنی خود به «آلودگی جوی سمی» کمک می‌کند. دیده‌بان حقوق بشر سطح ذرات ریز «پی ام ۲.۵» در امارات را سه برابر حد مجاز اعلام شده از سوی سازمان جهانی بهداشت عنوان کرد.

امارات عربی متحده در حالی میزبان نشست تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد شده است که در نظر دارد تا سال ۲۰۲۷ میلادی ۱۵۰ میلیارد دلار در زمینه افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز خود سرمایه‌گذاری کند.

از «آلودگی جوی» به عنوان یکی از عوامل موثر در افزایش طوفان‌های شنی و ریزگردها در منطقه خاورمیانه یاد می‌شود.

انتقادهای سازمان دیده‌بان حقوق بشر از ابوظبی در حالی مطرح می‌شود که سخنان جنجالی رئیس اماراتی نشست تغییرات آب و هوایی سازمان ملل واکنش‌های زیادی را برانگیخته است.

او گفته است که هیچ کدام از پژوهش‌های علمی نشان نمی‌دهد که امکان محدود کردن میزان گرمایش کره زمین به یک و نیم درجه سانتیگراد از طریق خروج از انرژی‌های فسیلی وجود داشته باشد.

منبع
یورو نیوز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا