اقتصادی

ایران و قطر تجارت فیمابین را به یک میلیارد دلار افزایش می‌دهند

وزارت نیروی ایران با تاکید بر دیپلماسی همسایه محوری از تلاش برای افزایش حجم تجارت با قطر به یک میلیارد دلار خبر داد.

میدل ایست نیوز: مجتبی اکبری، رئیس مرکز امور بین‌الملل وزارت نیروی ایران روز شنبه گفت: اکنون میزان صادرات کالا و تجهیزات به قطر نزدیک به 200 میلیون دلار است و تلاش داریم این عدد را به یک میلیارد دلار افزایش دهیم.

به گزارش «ایرنا» این مقام ایرانی در آیین افتتاح نهمین کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و قطر با اشاره به سابقه برگزاری کمیسیون‌های همکاری مشترک اقتصادی دو کشور، افزود: هشتمین کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و قطر سال گذشته در دوحه برگزار شد که با مصوبات بسیار مهمی همراه بود.

وی ادامه‌داد: بندهایی از این مصوبات اجرایی شد و درصدد هستیم بخشی از بندهای مصوبات را پایش کرده و بتوانیم کمیته‌ای را تشکیل دهیم تا از این طریق مصوبات و تفاهم‌های انجام شده به سرانجام برسد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل وزارت نیروی ایران خاطرنشان‌کرد: با پیشبرد دیپلماسی همسایه محوری از طریق قرابت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با کشور برادر قطر می‌توان بسیاری از موانع پیشروی دو کشور را از میان برداشت.

وی گفت: بسیاری از تجار، صنعتگران و دانشمندان ایرانی دستاوردهای قابل‌توجهی دارند که می‌توانند با دولت قطر به اشتراک بگذارند.

اکبری افزود: تسهیل و بهبود روابط تجاری، تولید مشترک تجهیزات، کالا و خدمات و توجه ویژه به انتقال دانش فنی از جمله موارد همکاری بین دو طرف است.

منبع
ایرنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا