سیاسی

در دیدار با عادل عبدالمهدی مطرح شد؛
تقدیر امیرعبداللهیان از نقش سازنده عراق در روند تحولات و همکاری‌های منطقه‌ای

نخست وزیر پیشین عراق و وزیر خارجه ایران در تهران دیدار و درباره تحولات فلسطین و غزه رایزنی کردند.

میدل ایست نیوز: عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشین عراق و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در محل وزارت خارجه ایران دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه به ویژه تحولات و رخدادهای فلسطین و غزه همچنین موضوعات مهم منطقه به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

براساس بیانیه وزارت خارجه ایران، اميرعبداللهيان از مشارکت فعال عبدالمهدی در نشست بين‌المللی تهران در خصوص فلسطین تشکر کرد و هدف از این نشست را استفاده مؤثرتر از ظرفیت‌ها و سازوکارهای بین‌المللی برای کمک به مردم فلسطین و متوقف کردن جنایات جنگی اسرائیل عنوان کرد.

امیرعبداللهیان، با اشاره به مناسبات ممتاز و راهيردی ایران و عراق اظهار داشت: سفرها و رایزنی‌های مستمر مقامات عالی و اسناد پرشمار همکاری منعقد شده میان دو کشور در سطوح و زمینه‌های مختلف، نشانگر عمق مناسبات دوستانه و برادرانه ایران و عراق است.

امیرعبداللهیان از نقش سازنده عراق در روند تحولات و همکاری‌های منطقه‌ای تقدیر و بر ضرورت استمرار نقش آفرینی این کشور در ابتکارات و تحرکات دیپلماتیک و بین‌المللی برای متوقف کردن جنایات جنگی اسرائیل در غزه تاکید کرد.

عادل عبدالمهدی نیز در این دیدار با تقدیر برای برگزاری موفقیت آمیز نشست تهران در خصوص فلسطین و نیز مواضع قاطع و اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت و پشتیبانی مستمر از مقاومت ملت مظلوم فلسطین، 75 سال اشغالگری اسرائیلی ها را محکوم نموده و خواستار اتحاد میان فلسطینی‌ها و همگرایی جهان اسلام در دفاع از مقاومت فلسطین شد.

منبع
وزارت خارجه ایران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا