سیاسی

در گفت‌وگو با مهدی المشاط
تاکید رئیسی بر حفظ امنیت دریانوردی بین المللی

رئیس جمهور ایران در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس شورای عالی سیاسی انصار الله یمن بر سیاست حفظ امنیت خطوط کشتیرانی بین‌المللی برای کشور‌های مختلف تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در پاسخ به تماس تلفنی مهدی‌المشاط، رئیس شورای‌ عالی سیاسی یمن، از شجاعت ملت بزرگ این کشور در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، تجلیل و بر سیاست حفظ امنیت خطوط کشتیرانی بین‌المللی برای کشور‌های مختلف تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای ایران، رئیس جمهور ایران همچنین اسرائیل را به علت ارتکاب جنایت علیه ده‌ها هزار غیر نظامی زن و کودک مظلوم فلسطینی، رژیمی نسل‌کش دانست که از طرف ملت‌های جهان، محکوم شده است.
رئیسی، ضمن محکومیت اقدام امریکا در حمله به مردم یمن، چنین اقدامی را افشاکننده ماهیت واقعی، تجاوزکارانه و ضد حقوق بشری امریکا دانست و تصریح کرد: بی‌تردید، این‌گونه حملات علیه مردمی که سال‌ها در برابر تجاوز بیگانگان، مقاومت کرده‌اند و امروز نیز نقش مؤثری در دفاع از مردم مظلوم فلسطین دارند، با محکومیت از طرف ملت‌های آزادی‌خواه جهان، روبه‌رو می‌شود.
رئیس‌ جمهور ایران حمایت از ملت مظلوم فلسطین را موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد و گفت: ظلم صهیونیست‌ها نیز با پیروزی نهایی ملت فلسطین، پایان خواهد یافت.
همچنین، مهدی‌المشاط، رئیس شورای‌ عالی سیاسی یمن، در این گفت‌وگوی تلفنی اظهار داشت: در مواضع خود برای مقابله با رژیم ظالم صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم غزه، ثابت‌قدم هستیم و امیدواریم امت اسلامی از ظرفیت‌های خود برای روشنگری درباره جنایات ضد انسانی صهیونیست‌ها و حامیان آن‌ها، استفاده کند.
منبع
صدا و سیما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا