اجتماعیسیاسی

سازمان ملل:
آوارگی یک میلیون زن در نوار غزه

کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد ضمن اشاره به این که در هر یک ساعت در نوار غزه، دو مادر شهید می‌شوند خاطر نشان کرد که حدود 10 هزار کودک در اثر حمله های رژیم صهیونیستی والدین خود را از دست می دهند.

میدل ایست نیوز: سازمان ملل متحد امروز شنبه (20 ژانویه) اعلام کرد که از میان 1.9 میلیون نفری که در حمله رژیم اشغالگر اسرائیل در نوار غزه خانه هایشان را ترک کرده اند یک میلیون تن زنان و دختران هستند.

به گزارش «القدس العربی» کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد در گزارشی از داده های زنان و دختران در نوار غزه اعلام کرد که از 2.3 میلیون نفر در غزه 1.9 میلیون نفر خانه هایشان را ترک کردند که از میان این افراد آواره، یک میلیون نفر زنان و دختران هستند.

کمیسیون مذکور ضمن اشاره به این که در هر یک ساعت در نوار غزه، دو مادر شهید می شوند خاطر نشان کرد که حدود 10 هزار کودک در اثر حمله های رژیم صهیونیستی والدین خود را از دست داده اند.

از آغاز عملیات طوفان الاقصی در 7 اکتبر ارتش رژیم اشغالی حمله های ویرانگری در نوار غزه انجام داده که تا کنون 24 هزار و 927 فلسطینی شهید، 62 هزار و 388 نفر دیگر مجروح و حدود 1.9 میلیون نفر که معادل 85 درصد از ساکنان نوار غزه است آواره شدند.

منبع
القدس العربی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا