تلگرامخبر اولسیاسی

جلسه‌ای اضطراری پارلمان عراق برای بررسی حملات امریکا

ریاست پارلمان اعلام کرد که قصد دارد جلسه ای اضطراری طی روزهای آتی برای بررسی تکرار حملات امریکا به کشور تشکیل دهد.

میدل ایست نیوز: ریاست پارلمان عراق امروز شنبه، حمله امریکا به مواضع امنیتی عراق در دو منطقه عکاشات و القائم و اماکن غیرنظامی مجاوز آن را که منجر به شهادت 16 نفر و مجروح شدن 25 نفر از جمله غیرنظامیان شد، به شدت محکوم کرد.

براساس بیانیه پارلمان عراق، ریاست پارلمان اعلام کرد که قصد دارد جلسه ای اضطراری طی روزهای آتی برای بررسی تکرار حملات امریکا به کشور و جلوگیری از تجاوزات نیروهای ائتلاف بین المللی به حاکمیت و جان شهروندان عراقی تشکیل دهد.

پارلمان عراق بیان کرد که تکرار حملات امریکا به مقرهای امنیتی عراق، اهانتی بزرگ و غیر قابل قبول است.

ریاست پارلمان عراق از دولت خواست در اجرای مصوبه شماره 18 پارلمان عراق در سال 2020 مبنی بر اخراج نیروهای ائتلاف بین المللی از کشور به دلیل عدم نیاز به حضور انها و تهدیدی که برای امنیت و ثبات عراق ایجاد می کنند، تسریع کند.

پارلمان عراق تاکید کرد که اجرای این مصوبه، اراده ملی و مردمی است و اجرای آن ضرورتی بسیار برای حفظ حاکمیت کشور و حفاظت از جان شهروندان است.

گفتنی است حمله امریکا منجر به شهادت 16 نفر از جمله شماری غیرنظامی و مجروح شدن 25 نفر شد و خسارت های مادی به منازل مسکونی و دارایی های شهروندان وارد کرد.

پیش از این وزارت خارجه عراق، کاردار سفارت امریکا در بغداد را احضار کرد و یادداشت اعتراضی به او تحویل داد.

دولت عراق نیز ضمن محکوم کردن این حمله، تاکید کرد که حضور ائتلاف بین المللی در عراق، به عامل تهدید امنیت و ثبات کشور تبدیل شده است.

منبع
پارلمان عراق

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا