سیاسی

رایزنی سران فلسطین و قطر پیرامون تلاش ها برای توقف جنگ در غزه

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و امیر قطر پیرامون تحولات اوضاع در فلسطین و تلاش ها برای توقف جنگ رژیم صهیونیستی در نوار غزه رایزنی کردند.

میدل ایست نیوز: محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر در دوحه پایتخت قطر پیرامون تحولات اوضاع در فلسطین و تلاش ها برای توقف جنگ رژیم صهیونیستی در نوار غزه رایزنی کردند.

به گزارش «آناتولی» خبرگزاری رسمی فلسطین اعلام کرد که عباس در این دیدار نسبت به خطرات جدی ناشی از حملات رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب نوار غزه که بیش از 1.5 میلیون شهروند فلسطینی از شمال و مرکز نوار غزه به آن پناه بردند هشدار داد.

وی همچنین از جامعه جهانی به ویژه دولت امریکا خواست تا رژیم صهیونیستی را ملزم کنند که حملات خود را به شهر رفح متوقف کند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که حمله به رفح منجر به یک فاجعه انسانی خواهد شد.

عباس ضمن آن که خواستار ضرورت آزادی اموال مردم فلسطین شد گفت که فلسطینی ها در کرانه باختری از جمله قدس شرقی در معرض قتل، پاکسازی قومی و تبعیض نژادی قرار دارند که ارتش رژیم اشغالگر و شهرک نشینان علیه فلسطینی ها انجام می دهند و فورا باید این اعمال متوقف شود.

وی همچنین از تلاش های قطر برای توقف خشونت و حمایت از مردم فلسطین از طریق ارائه کمک های بشردوستانه قدردانی کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین بر هماهنگی مشترک بین دو کشور در راه دستیابی به آتش بس فوری و حمایت از مواضع رسمی فلسطین برای پایان دادن به رژیم اشغالگر بر اساس قطع نامه های قانونی بین المللی تاکید کرد.

منبع
آناتولی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا