سیاسی

بیش از 3 میلیون و 700 هزار واجد شرایط رای در انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان عراق

کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق شمار واجدان شرایط شرکت در انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان عراق را  بیش از 3 میلیون و 700 هزار نفر برآورد کرد.

میدل ایست نیوز: جمانه الغلای سخنگوی کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق اعلام کرد در میان واجدان شرایط رأی حدود 150 هزار نفر متولدین سال 2006 هستند و می توانند در انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان شرکت کنند.

به گزارش رووداو، الغلای تصریح کرد با آغاز ثبت نام کارت هوشمند رأی توسط  این کمیسیون در تمامی استان های اقلیم کردستان عراق که از اول فوریه آغاز شد، شمار افراد واجد رای که تا پانزدهم فوریه  به مراکز ثبت نام مراجعه کرده اند، 31889 نفر بوده است که از این تعداد 18 هزار نفر متولدین سال 2006 بوده اند.

این منبع نوشت : کمیسیون انتخابات عراق بیش از 600 هزار کارت برای افراد واجد شرایطی که اطلاعات خود را در دوره قبلی در سال 2023 ثبت کرده اند؛ دریافت کرده است و این کارتها توسط یک کمیته فنی متخصص مورد بازبینی دقیق قرار گرفت و بزودی برای توزیع، به ادارات اقلیم تحویل داده خواهد شد.

گفتنی است دادگاه فدرال عراق روز گذشته جلسه بررسی و تصمیم گیری در خصوص قانون پارلمان کردستان عراق را به 21 فوریه موکول کرد. این دادگاه در تاریخ سی ام ماه مه 2023 با اتخاذ تصمیمی، تمدید ماموریت پارلمان کردستان عراق را پس از پایان دوره قانونی آن در ششم نوامبر 2022،  مغایر با قانون اساسی دانست و اعلام کرد بعد از این تاریخ هرگونه تصمیمی توسط پارلمان کردستان باطل خواهد بود.

منبع
رووداو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا