اقتصادی

رشد بیش از 100 درصدی صادرات ترکیه به عربستان در سال گذشته

رئیس دفتر سرمایه گذاری ریاست جمهوری ترکیه، اعلام کرد که صادرات کشورش به عربستان در سال گذشته رشد قابل توجه و بیش از 100 درصدی داشته است.

میدل ایست نیوز: بوراک داگلی اوغلو، رئیس دفتر سرمایه گذاری ریاست جمهوری ترکیه، اعلام کرد که صادرات کشورش به عربستان در سال گذشته رشد قابل توجه و بیش از 100 درصدی داشته است.

به گزارش «آناتولی» اوغلو در حاشیه کنفرانس ترکیه و عربستان در زمینه سرمایه گذاری و تجارت تاکید کرد که حجم مبادلات تجاری بین دو کشور در سال گذشته در مقایسه با سال 2022، رشد 10 درصدی داشته است.

اوغلو افزود که در کنفرانس مذکور، پروژه های سرمایه گذاری مورد اهتمام دو کشور به ویژه در زمینه های زیر ساختی، ساخت و ساز، امنیت غذایی، انرژی و فناوری بررسی شد.

در این کنفرانس همچنین توافق نامه ها و یادداشت های همکاری در 24 حوزه میان نهادهای رسمی دو کشور و شرکت های بخش خصوصی امضا شد.

رئیس دفتر سرمایه گذاری ریاست جمهوری ترکیه خاطرنشان کرد که صادرات کشورش به عربستان در سال 2023، در مقایسه با سال پیش از آن شاهد افزایش 100 درصدی بوده است.

پیش از این، جودت ایلماز معاون رئیس جمهور ترکیه گفت که حجم مبادلات تجاری بین ترکیه و عربستان در سال 2023، 6.8 میلیارد دلار برآورد شده است و کشورش به دنبال این است که در کوتاه مدت این عدد را به 10 میلیارد دلار برساند.

منبع
آناتولی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا