اقتصادیسیاسی

خارج شدن امارات از فهرست خاکستری FATF

گروه ویژه اقدام مالی، FATF، روز جمعه اعلام کرد امارات متحده عربی را از فهرست خاکستری خود خارج کرده است.

میدل ایست نیوز: گروه ویژه اقدام مالی، FATF، روز جمعه اعلام کرد امارات متحده عربی را از فهرست خاکستری خود خارج کرده است.

به گزارش «اسکای نیوز» امارات متحده عربی و به ویژه دُبی، قطب‌ بزرگ بانک‌ها و صندوق‌های مالی در خاورمیانه در سال ۲۰۲۲ به دلیل خطرات پولشویی و حمایت مالی از تروریسم در فهرست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی قرار گرفت.

اف‌ای‌تی‌اف روز جمعه اعلام کرد پس از مذاکرات طولانی با تمام مقامات ذیربط امارات و بررسی اقدامات انجام شده توسط این کشور در جریان بازدید میدانی، نشان می‌دهد مقرارات و پیگرد قانونی موارد پولشویی پرخطر در این کشور پایدار است.

امارات در قوانین خود در راستای مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم در فاصله ژانویه تا اکتبر سال گذشته 68 میلیون دلار غرامت تعیین کرده است.

در بیانیه گروه ویژه اقدام مالی گفته است که بررسی وضعیت ایران و کره شمالی را متوقف کرده و این دو کشور همچنان در فهرست سیاه قرار دارند و از کشورهای عضو خواسته شده که در قبال این دو کشور اقدامات نظارتی مضاعف و ضروری را اتخاذ کنند.

طبق این بیانیه، ایران در ژانویه ۲۰۲۴ در گزارش خود هیچ تغییری در «برنامه اقدام» ارائه نکرده است.

در حال حاضر ۲۱ کشور بلغارستان، بورکینافاسو، کامرون، کرواسی، جمهوری دموکراتیک کنگو، هائیتی، جامائیکا، کنیا، مالی، موزامبیک، نامیبیا، نیجریه، فیلیپین، سنگال، آفریقای جنوبی، سودان جنوبی، سوریه، تانزانیا، ترکیه ، ویتنام و یمن در فهرست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی قرار دارند.

منبع
اسکای نیوز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا