سیاسی

رشید: عراق به دنبال ایجاد فضای مناسب برای تحکیم روابط عربستان و ایران است

رئیس جمهور عراق گفت که کشورش به دنبال ایجاد فضای مناسب و حمایت از گفت وگو میان عربستان و ایران، دو کشور همسایه است.

میدل ایست نیوز: عبداللطیف رشید، رئیس جمهور عراق تاکید کرد که عراق تلاش کرده محلی برای حمله به هیچ یک از طرف ها در منطقه نباشد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق، وی در سخنانی در ششمین کنفرانس گفت وگوی بغداد/ ارتباطات منطقه ای – با محوریت عراق، گفت که سیاست عراق که دولت های مختلف پس از دیکتاتوری آن را دنبال کرده و توسعه دادند، سیاستی مبتنی بر اصلی است که در آن عراق همواره طرفی موثر برای تفاهم و همزیستی در منطقه و عاملی برای کمک به ایجاد فضای مساعد برای گفت وگو است.

رشید افزود که عراق تلاش کرده محلی برای حمله به هیچ طرفی در منطقه نباشد و این کشور عامل منطقه ای موثر برای همکاری سازنده و حامی گفت وگو و ارزش های تفاهم میان کشورهای مختلف است.

رئیس جمهور عراق اشاره کرد که عراق به دنبال ایجاد فضای مناسب و حمایت از گفت وگو میان عربستان و جمهوری اسلامی ایران، دو کشور همسایه است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت که بدون پایان کامل رنج ملت فلسطین و بازپس‌گیری حق مشروع آنها در تشکیل کشور در سرزمین خود، هیچ ثباتی در منطقه وجود نخواهد داشت.

رشید در پایان گفت که مسئولیت جامعه بین المللی، تلاش با اراده ای حقیقی و موثر برای پایان این رنج و توقف جنایت های فجیعی است که علیه ملت فلسطین رخ می دهد.

منبع
خبرگزاری رسمی عراق

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا