سیاسی

در واکنش به حملات شب گذشته؛
ایران: حملات امریکا و بریتانیا به یمن، خارج از قواعد بین‌المللی و نقض حاکمیت یمن است

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن محکوم کردن حملات شب گذشته امریکا و بریتانیا به یمن، آن را خارج از قواعد بین المللی و نقض حاکمیت و تمامیت ارضی یمن دانست.

میدل ایست نیوز: ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حملات نظامی گسترده شب گذشته امریکا و بریتانیا در داخل خاک یمن را شدیدا محکوم کرد و افزود، این گونه حملات خودسرانه و ماجراجویانه، خارج از قواعد و اصول شناخته بین‌المللی و نقض حاکمیت و تمامیت ارضی یمن است.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه ایران، کنعانی اضافه کرد، امریکا و بریتانیا بار دیگر ثابت کردند که حامی تمام عیار جنایات جنگی و نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در نوار غزه و کرانه غربی هستند و تعهد به امنیت و منافع نامشروع رژیم اشغالگر و جنایتکار صهیونیستی را مقدم بر صلح و امنیت بین‌المللی می‌دانند و برای تأمین امنیت رژیم یادشده همه اصول اخلاقی و انسانی و نیز قوانین و مقررات بين‌المللی و منشور ملل متحد را زیر پا می‌گذارند.

وی افزود: امریکا و بریتانیا با اینگونه حملات، بدنبال تشدید تنش و بحران در منطقه، گسترش دامنه جنگ و بی‌ثباتی، انحراف افکار عمومی از جنایات جنگی رژیم صهیونیستی و خرید فرصت برای تداوم جنایات جنگی این رژیم متهم به نسل‌کُشی هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود، امریکا و بریتانیا به جای اقدام مؤثر و فوری برای از بین بردن علت اصلی ناامنی ها و بی ثباتی ها که همان جنگ افروزی رژیم صهیونیستی و کشتار روزانه صدها تن از ملت فلسطین از جمله زنان و کودکان است، دست به حملات نظامی به کشوری می‌زنند که در تلاش است به نحوی این رژیم آدمکش را تحت فشار قرار داده و ماشین کشتار آن را متوقف کند.

کنعانی تاکید کرد مطمئنا این گونه عملیات نظامی خودسرانه و تجاوزکارانه، به جز تشدید ناامنی و بی ثباتی در منطقه، دستاوردی برای این کشورهای متجاوز نخواهد داشت.

منبع
وزارت خارجه ایران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا