اقتصادیسیاسی

طی 11 ماه
تردد بیش از 7 میلیون نفر از گذرگاه مرزی مهران

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام در غرب ایران از تردد بیش از 7 میلیون نفر مسافر ایرانی و خارجی از مرز مهران خبر داد.

میدل ایست نیوز: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام در غرب ایران گفت: در سال جاری هفت میلیون و ۴۴۰ هزار و ۵۰۲ نفر مسافر ایرانی و خارجی از مرز مهران تردد کرده اند.

به گزارش مهر، سید زاهدین چشمه خاور روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در ۱۱ ماهه سالجاری تردد مسافر از پایانه مرزی شهید سلیمانی (مرز مهران) نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه هفت میلیون و ۴۴۰ هزار و ۵۰۲ نفر مسافر ایرانی و خارجی در یازده ماهه سال 1402 شمسی (مارس 2023 تا فوريه 2024) از مرز بین المللی مهران تردد داشته‌اند، اظهار داشت: این تردد در مدت مشابه سال قبل با پنج میلیون و ۳۰۲ هزار و ۳۱۵ نفر تردد ۴۰ درصد افزایش داشته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام با اشاره به تردد مسافران ایرانی در این بازه زمانی گفت: مسافران ورودی مرز مهران ۳ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۷۲۶ نفر و خروجی‌ها از این مرز نیز ۳میلیون و ۱۱۴ هزار و ۷۲۶ نفر بوده است.

چشمه خاور به ورود و خروج اتباع خارجی نیز اشاره کرد وگفت: همچنین در این مدت یک میلیون و ۴۰ هزار و۵۷۶ نفر اتباع خارجی از طریق مرز مهران تردد کرده‌اند، که از این تعداد ۶۰۵ هزار و ۹۲۴ نفر به کشور ورود و ۴۳۴ هزار و۶۵۲ نفر نیز از مرز مهران خارج شده‌اند.

منبع
مهر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا