سیاسی

رایزنی امیرعبداللهیان با وزیران خارجه قطر و ترکیه

وزیر خارجه ایران با همتایان ترکیه‌ای و قطری درباره تحولات فلسطین و جنایات صهیونیست‌ها در غزه تلفنی گفتگو کرد.

میدل ایست نیوز: حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران با همتایان ترکیه‌ای و قطری درباره تحولات فلسطین و جنایات صهیونیست‌ها در غزه تلفنی گفتگو کرد.

به گزارش تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در گفتگویی تلفنی با هاکان فیدان وزیر امور خارجه ترکیه در خصوص روند توسعه مناسبات دو کشور، پیگیری توافقات اخیر روسای جمهور دو‌کشور و تحولات فلسطین و جنایات صهیونیست ها در غزه گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به توافق های صورت گرفته در جریان سفر اخیر ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران به آنکارا، بر ضرورت استمرار تلاش مشترک برای اجرای توافقات تاکید کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به تحولات اخیر در غزه و تداوم جنایات صهیونیست ها علیه مردم مظلوم فلسطین، به برگزاری نشست آتی وزرای امور خارجه سازمان همکاری های اسلامی اشاره و ابراز امیدواری کرد که در این نشست کشورهای اسلامی به نتایج و اقدامات موثر در جهت توقف نسل کشی رژیم اشغالگر و آپارتاید اسراییل نائل آیند.

هاکان فیدان وزیر خارجه ترکیه نیز در این تماس تلفنی سفر اخیر رئیسی به آنکارا را مهم و تاریخی برشمرد و بر اراده دولت ترکیه برای پیشبرد همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

وزیر خارجه ترکیه همچنین ضرورت هماهنگی بین کشورهای اسلامی برای مقابله و توقف تجاوزات صهیونیستها را مورد تاکید قرار داد.

از سوی دیگر وزرای امور خارجه ایران و قطر در خصوص روند مناسبات دو جانبه و تحولات غزه تلفنی گفت‌وگو کردند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و شیخ محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی نخست وزیر و وزیر خارجه قطر،  تلفنی گفت‌و‌گو کردند.

در این تماس طرفین روند مناسبات دوجانبه ایران و قطر را مورد بررسی قرار دادند و بر منویات رؤسای دو کشور مبنی بر تقویت همه جانبه همکاری‌ها تاکید کردند.

در این گفتگو همچنین طرفین آخرین وضعیت تلاش‌ها و تحرکات سیاسی برای توقف جنگ و نسل کشی علیه غزه و ابتکارات مطرح برای برقراری آتش بس ، تبادل اسرا و ارسال محموله‌های کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی به مردم غزه را مورد تبادل نظر و بررسی قرار دادند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا