سیاسی

قتل عام گرسنگان فلسطینی روی میز شورای امنیت

الجزایر خواستار تشکیل جلسه فوری و غیرعلنی شورای امنیت، به منظور بررسی آخرین تحولات در نوار غزه همزمان با قتل عام ده ها غیرنظامی گرسنه فلسطینی شد.

میدل ایست نیوز: ساعاتی بعد از فاجعه کشتار فلسطینيان گرسنه و بیگناه که برای گرفتن غذا در صف ایستاده بودند کشور الجزایر خواستار برگزاری نشست فوری و غیر علنی شورای امنیت درباره تحولات نوار غزه شد.

به گزارش الشرق الاوسط، قتل عام گرسنگان فلسطینی در میدان النابلسی شهر غزه درست زمانی رخ داد که  یک تیم میدانی وابسته به دیده‌بان حقوق بشر اروپا- مدیترانه، شلیک تانک‌های رژیم صهیونیستی به سمت هزاران نفر از افراد غیرنظامی گرسنه  و ایستاده در صف غذا  را مستند کرد.

در همین حال، تیم دیده بان حقوق بشر اتفاقات روز گذشته در غزه را  به عنوان یک «قتل عام خونین» توصیف و اعلام کرد این فاجعه زمانی رخ داد که نیروهای رژیم صهیونیستی هزاران غیرنظامی را  که ساعت ها در صف انتظار رسیدن کمک در نزدیکی میدان النابلسی در خیابان الرشید، در جنوب غربی غزه ایستاده بودند، گلوله باران کردند.

این دیده بان اعلام کرد: به محض رسیدن کامیون های کمک رسانی، نیروهای رژیم اشغالگر گلوله باران و تیراندازی  به سمت غیرنظامیان را آغاز کردند.

این منبع با اشاره به شهادت قریب به یکصد نفر و زخمی شدن حدود هزار نفر دیگر در این کشتار، تصریح کرد موج محکومیت های عربی و بین المللی در مورد این حادثه هولناک ادامه دارد.

از سوی دیگر مارتین گریفیتس، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه و هماهنگ‌کننده کمک‌های اضطراری نیز این حادثه را بسیار تکان دهنده خواند  و هشدار داد نشانه‌های حیات با سرعتی وحشتناک از غزه  در حال از بین رفتن است و با گذشت نزدیک به 5 ماه از آغاز درگیری‌های وحشیانه، وضعیت نوار غزه همچنان ما را شوکه کرده است.

گفتنی است این مقام سازمان ملل تاکید کرد شمار  قربانیان فلسطینی در نوار غزه  از 7 اکتبر از مرز 30 هزار نفر فراتر رفته است.

منبع
الشرق الاوسط

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا